OGROMNY SUKCES SIATKAREK Z KĘTRZYNA NA PRAGUA VOLLEYBAL GAMES

313

Dziewczęta z UKS Bad-Max Kętrzyn rocznik 2010 w dniach 25-30.12.2022 brały udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej Młodziczek Prague Volleybal Games w Pradze. Była to dla na wspaniała przygoda. Dziewczęta po raz pierwszy brały udział w tak wielkiej międzynarodowej imprezie sportowej. W zawodach udział wzięło 87 drużyn z 9 krajów( Czechy, Polska, Austria, Holandia, Włochy, Niemcy, Słowenia, Słowacja, Szwajcaria). Wyjeżdżaliśmy 25 grudnia w godzinach nocnych i po 13 godzinach jazdy dotarliśmy do hotelu. Przyjęto nas serdecznie. W godzinach popołudniowych zwiedzaliśmy starówkę przepięknej Pragi. W kolejnych 2 dniach rozegraliśmy 7 meczy, każdy zgodnie z regulaminem do 2 wygranych setów. Pierwszy mecz był nauką pokonywania stresu i własnych słabości. Naszą mocną stroną okazała się zagrywka, z którą przeciwnicy mieli duży problem. Pierwszego dnia rozegraliśmy dwa pojedynki, a następnego dnia czekało nas aż 5 meczy. Nasza drużyna w eliminacjach przegrała jedynie 1mecz. Przyszedł czas na walkę o wejście do finału, niestety mimo oddanego serca na boisku o każdy punkt uległyśmy drużynie Orion Praga, która na koniec została zwycięzcą turnieju. Po 15 minutowej przerwie walczymy o brązowy medal. Zmęczenie niesamowite, ale dajemy z siebie wszystko. Po półtoragodzinnej walce i trzech setach, ulegamy drużynie VK Lvia Praga ( 25:23,23:25,12:15).Tak niewiele brakowało, niedosyt został. Mimo to jesteśmy zadowolone z udziału w zawodach. Zdobyłyśmy doświadczenie i godnie reprezentowałyśmy nasze miasto. Udział w zawodach nie byłby możliwy bez wsparcia naszych sponsorów. Bardzo dziękujemy: Gmina Miejska Kętrzyn, Spółdzielnia Mieszkaniowa Pionier, EL-MECH, Signify Poland, Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Siatkowej.

Wioletta Sosnowska