XIV Memoriał Adama Dydzińskiego

244
XIV Memoriał Adama Dydzińskiego

Już po raz czternasty odbył się Memoriał Adama Dydzińskiego. W tym roku organizatorzy zaprosili do udziału dwie drużyny Akademii Lechia Gdańsk oraz czołowy czwartoligowy zespół Mamr Giżycko. Pogoda w tym dniu nie była łaskawa, zarówno
dla zawodników, jak i zebranych kibiców. Porywisty wiatr utrudniał składne prowadzenie akcji. Mimo tego na boisku obejrzeliśmy dobry futbol. Olbrzymią wolę walki i zwycięstwa. Bardzo dobrze zaprezentowały się młodzieżowe drużyny Akademii Lechia Gdańsk, które prowadziły otwartą grę i niczym nie ustępowały drużynom Granicy i Mamr.
W Memoriale najlepszy okazał się zespół Mamr Giżycko, drugie miejsce zajęła
Granica Kętrzyn. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Akademii Lechia Gdańsk U-19, która po zaciętym meczu pokonała swoich kolegów z zespołu U-17.

Wyniki:
Mamry Giżycko – Lechia Gdańsk U – 19 2:2 karne 3:1
Granica Kętrzyn – Lechia Gdańsk U – 17 1:0
Mecz o III miejsce:
Lechia Gdańsk U – 17 – Lechia Gdańsk U – 19 3:4

Finał:
Granica Kętrzyn – Mamry Giżycko 0:2

Organizatorzy zadbali o pamiątkowe puchary oraz wyróżnienia zawodników poszczególnych drużyn. Królem strzelców Memoriału został Paweł Drażba z Mamr Giżycko. Najlepszym zawodnikiem w drużynie Lechia Gdańsk U – 17 został Tymofiej Nastevvch, w Lechia Gdańsk U – 19 został Mikołaj Chaciński, w drużynie Mamr Giżycko wyróżniono Arka Mroczkowskiego, natomiast w Granicy Kętrzyn Bartka Czerniakowskiego.
Dziękujemy zespołom z Gdańska i Giżycka za udział w turnieju, za sportowe emocje.
Do zobaczenia za rok