Pierwsze siatkarskie kroki

257
turniej rzucanki

W dniu 25.03.2023 na Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętrzynie
odbył się I Wojewódzki Turniej Eliminacyjny Singli i Rzucanki Siatkarskiej o Puchar Prezesa Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej dedykowany dla najmłodszych adeptów siatkówki. W zawodach udział wzięło 141 dzieci z całego województwa. Nasze miasto w tym wydarzeniu reprezentował klub UKS BAD-MAX. Na parkiecie rywalizowało 41 zawodniczek i zawodników z Kętrzyna. Dla naszych podopiecznych był to pierwszy turniej, o tak dużej randze, w którym mogli sprawdzić swoje umiejętności. Nasi najmłodsi w wieku 6-7 lat pokazali się bardzo dobrze. Był to pierwszy sprawdzian dla naszej klasy sportowej Ib.
Najwyższe 5 miejsce zajął Leon Bator. Po zakończonym turnieju dzieci biorące udział w rzucance otrzymały pamiątkowe medale, dyplomy i soki. Upominki ufundował Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Siatkowej. W kategorii singli siatkarskich w 1/8 finału znalazło się aż 6 dziewcząt. O miejsca punktowane, czyli 1-8 walczyła 3 dziewcząt (Wiktoria Giemza ,
Amelia Przybyłek i Nadia Jocz). W tej kategorii zawodniczka klubu UKS BAD-MAX Wiktoria Giemza była nie do pokonania, zajmując pierwsze miejsce. Bardzo dziękujemy pracownikom MOSiR za pomoc przy organizacji turnieju. Wielki podziękowania dziewczętom z klas sportowych za sędziowanie młodszym koleżankom i kolegom. Bez was to by się nie udało. Czekamy z niecierpliwością na kolejny turniej. Mamy nadzieję, że zdobyte punkty pozwolą nam startować w finale, który w maju zostanie rozegrany w Kętrzynie.