Krystian Kosik trzeci na Mistrzostwa Polski Amatorów w bilardzie.

1491

W dniach 25-27 listopada w Łodzi odbył się turniej finałowy Mistrzostw Polski Amatorów. Z turniejów eliminacyjnych, które odbyły się w Bałtyckim Centrum Bilardowym pojechało 9 zawodników. W turnieju głównym wzięło udział 224 zawodników z całej Polski. Najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się Krystian Kosik z Kętrzyna, który zajął 3 miejsce, w półfinale przegrał z Waldemar Manyś 4:5. Krystian przegrywał już 1:4 jednak nie poddał się i walczył do końca. Mimo iż przegrał mecz o finał należą mu się brawa za podjęcie walki oraz za pokazanie dobrego poziomu gry.  Reszta zawodników zakończyła swój udział na rozgrywkach grupowych. Dla kilku naszych zawodników były to pierwsze tak duże zawody i mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenie zaprocentuje już w następnym roku.

Warto odnotować, że nasz klub Bałtyckie Centrum Bilardowe MOSiR Kętrzyn został nagrodzony za dużą frekwencje w turniejach eliminacyjnych.