KĘTRZYŃSKIE HALE TĘTNIĄ SPORTOWYM ŻYCIEM. OD KILKU WEEKENDÓW BRAKUJE TERMINÓW

1255

Od kilku tygodni w obu sportowych halach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji praktycznie nie gasną światła. Oczywiście w weekendy. Powinna już ruszyć Kętrzyńska Liga Futsalu, na którą czeka wielu kibiców piłkarskich. Nie może, bo nie ma wolnych terminów.

W ubiegły weekend MOSiR miał spory kłopot. Przez dwa dni w obu kętrzyńskich halach grali najmłodsi piłkarze w turnieju Respect Cup Kętrzyn 2017. Do tego doszedł turniej młodziczek w siatkówce. Aneta Janczuk, dyrektor MOSiR przyznaje, że na kilka tygodni przydałaby się trzecia hala sportowa.

– W tamtym tygodniu musieliśmy przełożyć 3 kolejkę Amatorskiej Ligi Siatkówki, bo nie było terminu, by ją rozegrać – mówi Aneta Janczuk.

Memoriał Marty Komor w tenisie stołowym od zawsze odbywał się na hali MOSiR. W ubiegły weekend było tyle imprez, że ta cykliczna impreza została rozegrana w hali byłej budowlanki.

Ten tydzień również jest pełny imprez sportowych. Zagrają siatkarze i siatkarki w ligach wojewódzkich. Zaległości nadrabiać będą siatkarze amatorzy i będą walczyli w Hali Mistrzów i w sobotę, i w niedzielę. Przez dwa dni hala MOSiR gościć będzie bokserów, którzy rozegrają Międzynarodowy Turniej o Puchar Burmistrza Kętrzyna. Na swój termin czeka wciąż inauguracja Kętrzyńskiej Ligi Futsalu, o którą już dopytują kibice piłkarscy.

– Wszystko już przygotowane, ale proszę kibiców o cierpliwość. Niebawem nastąpi start ligi w hali MOSiR – mówi Aneta Janczuk.

Budowa hali sportowej podobnej do tej przy Szkole Podstawowej Nr 4 staje się nieuchronna … albo przejęcie wyremontowanej niedawno hali w PCE, w której niewiele się dzieje.