W NIEDZIELĘ PIERWSZA KOLEJKA KĘTRZYŃSKIEJ LIGI FUTSALU

1234

3 grudnia długo oczekiwany start najstarszej cyklicznej imprezy sportowej w Kętrzynie. Po raz 28 rusza Kętrzyńska Liga Futsalu. Tytułu broni Chorzela Team. Nie będzie, niestety drużyny Granicy Kętrzyn, ubiegłorocznego finalisty.

Start Kętrzyńskiej Ligi Futsalu planowany był na połowę listopada. Niestety, obie kętrzyńskie hale sportowe były już zajęte. Imprez jest co niemiara i futsalowcy musieli czekać cierpliwie na swoją kolejkę. Doczekali się. W niedzielę 10 zespołów wystartuje. 1 kolejka od g. 12. w hali MOSiR przy Kazimierza Wielkiego. Następna będzie rozegrana w Hali Mistrzów. Tomasz Bobrowski z MOSiR Kętrzyn cieszy się, że futsal zawita w końcu przy Moniuszki.

– Do tej pory grały tam tylko dzieci – mówi Tomasz Bobrowski, który w ubiegłym tygodniu prowadził swoją drużynę do walki właśnie w Hali Mistrzów.

Kto będzie się liczył w tym roku? Nie ma wątpliwości, że obrońca tytułu Chorzela Team z pewnością tanio skóry nie sprzeda. W bramce ma stanąć Mateusz Papliński, pierwszy golkiper IV-ligowej Granicy. Zagra też z pewnością „król” kętrzyńskiego futsalu Mariusz Machniak. Mocna, jak co roku będzie Nowa Różanka. Do rozgrywek nie zgłosiły się rewelacje ubiegłorocznych rozgrywek. Święci Pieckowo podobno nie mogli zebrać składu, więc kilku z nich zasili inne drużyny. Nie będzie również czwartek w tamtym roku drużyny Vive Champion. Kibice pamiętają, jakich cudów w bramce dokonywał Paweł Krawiec. Być może zobaczymy go w bramce innego zespołu. Nie będzie zespołu Granicy Kętrzyn, więc jej piłkarze pojawią się w różnych drużynach. Swojego miejsca w lidze nie wybrał jeszcze Tomasz Bobrowski. Mówi, że ma kilka propozycji, ale ostatecznej decyzji jeszcze nie podjął. Miejmy nadzieję, że mimo wszystko zobaczymy go na kętrzńyskich parkietach w tej edycji KLF.

W tym roku regulamin jest podobno do ubiegłorocznego. Najpierw liga, czyli spotkania „każdy z każdym”, a później play-offy. W tym roku drużyna może liczyć 15 zawodników. Składem można rotować, bo regulamin pozwala na zmianę barw klubowych, ale tylko do momentu wejścia na boisku w jednej z drużyny. Rozegranie choćby sekundy w jednej drużynie, przekreśla możliwość przejścia do innej.

jz

 

1 KOLEJKA, niedziela, 3 grudnia, g. 12, hala MOSiR przy ul. Kazimierza Wielkiego

Extreme Team – Bon Voyage

Wilczek Wilkowo – KWB

Chorzela Team – Banda Bez Ograniczeń

Nowa Różanka – Zalani

Carolewia – Krizzo