KĘTRZYŃSKA LIGA FUTSALU WŁĄCZYŁA TRYB EKONOMICZNY. FAWORYCI WYGRALI SWOJE SPOTKANIA I SZYKUJĄ SIĘ JUŻ … NA SYLWESTRA

1228

Niewiele ciekawego działo się w dzisiejszych spotkaniach piątej kolejki Kętrzyńskiej Ligi Futsalu. Wygrali liderzy ligi: Chorzela Team i Nowa Różanka. Wilczek nie zdobył 3 punktów tylko dlatego, że miał akurat pauzę. Zwycięstwa odnieśli również Carolewia, Krizzo i Zalani.

Ekonomiczna gra faworytów zdecydowała, że w spotkaniach nie było emocji. Chorzela Team strzeliła 4 gole w pierwszej połowie spotkania z Extreme Team i w drugiej w „trybie ekonomicznym” dowiozła zwycięstwo do końca. Zadowoleni po spotkaniu byli Mateusz Michałowski i Damian Roksela. Zgodnie przyznali, że chodziło o 3 punkty i … żeby przetrwać. Przetrwali, pokonali mocny Extreme Team, a w drugiej połowie pokazali kibicom kilka technicznych zagrań, po których ręce same składały się do oklasków. Ale tylko kilka.

Nie wszystko pokazali również wiceliderzy z Nowej Różanki. Wygrali ze Smokowem 6:1, ale na początku Smokowo napędziło im trochę stracha. Niewykorzystana znakomita sytuacja pod bramką i strzał w słupek. Różanka grała podobnie jak lider, czyli ekonomicznie, ale kilka akcji mogło się podobać kibicom. Po meczu przerwy do bramki Różanki wrócił Piotr Bijata i dwukrotnie „cierpiał” po starciach z rywalami.

Carolewia nie miała najmniejszych kłopotów z ambitnym Bon Voyage. Królem parkietu okazał się Karol Niedziałkowski, który zdobył 3 gole, a największy aplauz wywołała bramka „szefa” Carolewian Krzysztofa Bałdygi. Bez problemów swoje spotkanie wygrali juniorzy Granicy, którzy w lidze grają jako Zalani. Zwycięstwo 10:1 robi wrażenie, a jeszcze większe robi liczba fanów młodych piłkarzy. To zdecydowanie najgłośniej dopingowana drużyna podczas tegorocznych rozgrywek.

Przed spotkaniem Krizzo z BBO odbyła się miła uroczystość wręczenia statuetki MVP 3 kolejki. Otrzymał ją bramkarz Krizzo Paweł Krawiec. Podbudowany wyróżnieniem chciał pewnie zaprezentować pełnię swoich umiejętności, ale nie miał niestety zbyt wielu okazji, by się wykazać. Za to jego vis’a’vis miał znakomitą passę w pierwszej połowie i tylko dzięki jego paradom połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym. W drugiej połowie szczęście dopisało partnerom Krawca i po bramkach Debęgo i Bućko zapewnili sobie kolejne 3 punkty.

W tabeli rozgrywek nadal bez zmian. Bez porażki są wciąż drużyny Chorzeli Team, Nowej Różanki i Wilczka.

Szósta kolejka już w niedzielę, 7 stycznia w hali MOSiR. Zapraszamy kibiców.

WYNIKI:

Chorzela Team – Extreme Team 5:1 (4:1), bramki: Ł. Swacha 3, Michałowski, Sepczyński – Ambrosewicz.

Nowa Różanka – Team Smokowo 6:1 (4:0), bramki: Szuchalski, S. Żukowski po 2, Bronakowski, Kielczyk – Macioszczyk.

Carolewia – Bon Voyage 8:2 (4:1), bramki: Niedziałkowski 3; Traut, K. Rałowiec, M. Rałowiec, Bałdyga, Gan – Sękielewski 2.

Krizzo – KWB 3:0 (0:0), bramki: Dęby 2; Bućko

Zalani – BBO 10:1 (6:0), bramki: Wojtkiewicz, Łastówka, M. Swacha – po 2; Baran, Szmyglewski, Turczyn i Grzegulski)

TABELA:

1 Chorzela Team 5 15 65:9

2 Nowa Różanka 5 15 42:6

3 Wilczek 4 12 37:15

4 Krizzo 4 10 22:6

5 Carolewia 5 10 22:15

6 Extreme Team 4 6 20:17

7 Zalani 4 6 21:14

8 Team Smokowo 4 0 6:37

…………………………….

9 KWB 5 0 8:32

10 Bon Voyage 5 0 13:48

11 BBO 5 0 7:64