MIKOŁAJKI NA SPORTOWO W HALI MISTRZÓW

1250

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji  w Kętrzynie był kolejny raz pomysłodawcą i wykonawcą imprezy sportowo-rekreacyjnej dla dzieci. 2 grudnia w Hali Mistrzów odbył się Mikołajkowy Festyn Sportowy .

Uczestniczący w festynie najmłodsi mieszkańcy miasta bawili się świetnie na sportowo. Wśród konkurencji o charakterze sportowym dostosowanych do możliwości dziecka były między innymi: slalom i strzał piłką do bramki za pomocą kija hokejowego, wspinanie po drabince, pokonanie  ławeczki czy też swoistego toru przeszkód.  Nad bezpieczeństwem uczestników  oraz sprawnym przebiegiem wszystkich konkurencji czuwali zarówno rodzice jak i pracownicy MOSiR-u oraz wolontariusze z Gimnazjum nr 2 w Kętrzynie. W trakcie festynu nie tylko osiągnięcia sportowe były najważniejsze. Była też gry i zabawy,  malowanie twarzy i upominek mikołajkowy.

Nie było to zapewne ostatnie tego typu spotkanie. Jak zapowiedziała dyrektor MOSiR Aneta Janczuk: – Za rok również odbędzie się mikołajkowy  festyn, przy czym każde dziecko powinno zaprosić do wzięcia w nim udziału swoje koleżanki i kolegów.

Czym  zatem dla najmłodszych był tegoroczny festyn? Odpowiedź jest jedna – ogromną frajdą, co było widać po radosnych minach i  uśmiechniętych twarzach małych sportowców.

fj