PO RAZ 28 RUSZYŁA KĘTRZYŃSKA LIGA FUTSALU

1533

Kętrzyńska Liga Futsalu ma już 28 lat. 3 grudnia w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zainaugurowano jej tegoroczną pierwszą kolejkę. Spragnieni bramek kibice wyszli z hali zadowoleni. W pięciu meczach strzelono aż 57 bramek.

Do tegorocznego sezonu rozgrywek w ramach Kętrzyńskiej Ligi Futsalu stanęło 10 drużyn. Są to drużyny: Extreme Team, Bon Voyage, Wilczek, KWB, Chorzela, Banda Bez Ograniczeń, Nowa Rózanka, Zalani, Carolewia i Krizzo.

Inaugurację rozgrywek ligowych rozpoczęły zespoły Extrema Team i Bon Voyage. Po stojącym na wysokim poziomie meczu z pojedynku zwycięsko wyszli piłkarze Extremy Team pokonując zespół Bon Voyage 6:3. Najlepszymi strzelcami w zespole zwycięzców byli Daniel Gołębiowski (3 bramki) i Maciej Duczek ( 2 bramki). Inauguracja rozgrywek dała jednak dopiero przedsmak tego, co czekało kibiców w dalszej części rywalizacji. Zanim jednak doszło do popisu strzeleckiego jednego z zespołów, wcześniej o pierwsze punkty walczyły drużyny Wilczka i KWB. Z pojedynku zwycięsko wyszli piłkarze z Wilkowa pokonując drużynę KWB 10:4, a najlepszymi strzelcami wśród zwycięzców zostali Piotr Chmielewski i Jakub Kalisz, którzy na swoim koncie zapisali po 3 strzelone bramki.

Do prawdziwego koncertu strzeleckiego doszło jednak w trzecim spotkaniu pomiędzy zespołami Chorzela i Banda Bez Ograniczeń. Jak przystało na zwycięzców poprzedniej edycji futsalu drużyna Chorzeli nie dała żadnych szans swoim rywalom, którym udało się strzelić tylko jednego honorowego gola, Mecz natomiast zakończył się wynikiem 21:1. Najlepszymi strzelcami bramek w zespole Chorzeli zostali: Adam Sepczyński, Paweł Aleksandrowicz i Damian Roksela, którzy strzelili po 5 goli oraz Mateusz Michałowski- zdobywca 4 bramek. Jak więc widać już po samym wyniku, po pierwszej kolejce drużyna Chorzeli jest bezapelacyjnym liderem rozgrywek.

W dwóch ostatnich spotkaniach padły już skromniejsze wyniki. Zespół Nowa Rózanka pokonał Zalanych 7:1, a Carolewia zremisowała z Kruzzo 2:2.

Druga kolejka rozgrywek odbędzie się 10 grudnia (niedziela). Tym razem drużyny rywalizować będą na Hali Mistrzów przy ul. Moniuszki. Początek o godzinie 14.10.

Na zdjęciu wyróżniającym drużyna Chorzela- sprawca najwyższego zwycięstwa. Foto: F.Jaroński

fj