AZS 2020 Częstochowa to zespół z charakterem

1817

Juniorzy AZS 2020 Częstochowa zagrają w turnieju finałowym Mistrzostw Polski Juniorów po raz pierwszy w swojej krótkiej, 5-letniej historii. Mają najmłodszy skład wśród wszystkich zespołów, co nie oznacza, że nie mają szans w starciu ze starszymi.

Najmłodszy skład, bo złożony w większości z ubiegłorocznych mistrzów Polski kadetów. Ćwierćfinały i półfinały MPJ w wykonaniu AZS-u 2020 to nawet nie była burza. To był prawdziwy cyklon. 7 gier i tylko jedna porażka z MOS Wola, gdy awans mieli już w kieszeni. Ale zanim jeszcze przystąpili do gry w MPJ dokonali większej rzeczy. Ograli Jastrzębski Węgiel w finale mistrzostw śląska. W drodze do finału o ich sile przekonały się m.in. Wifama Łódź, Kędzierzyn-Koźle i po raz drugi Jastrzębski Węgiel. Wojciech Pudo, trener AZS przyznaje, że rywalizacja z Jastrzębiem na Śląsku ma dodatkowy smaczek. Wymaga pełnej koncentracji i determinacji. – Zagraliśmy po prostu znakomite spotkania – mówi Wojciech Pudo. Jarosław Kubiak, trener Jastrzębskiego Węgla nie robi problemu z tych porażek. Zastanawia się tylko, jaki byłby wynik, gdyby przyszło grać obu zespołom poza Częstochową, bo rzeczywiście AZS oba spotkania grał „w domu”. Wojciech Pudo uśmiecha się tylko i odpowiada, że pewnie byłoby 3:1 dla jego chłopaków.

W Kętrzynie obie drużyny nie spotkają się w grupie. Ewentualny rewanż za tegoroczne porażki Jastrzębie musi odłożyć do półfinału lub jeszcze później. A może w ogóle go nie chce? O charakterze siatkarzy z Częstochowy przekonali się najlepiej zawodnicy Chemika Bydgoszcz w turnieju półfinałowym MPJ. Bydgoszczanie prowadzili już 2:1, a w czwartym secie 24:18. – Byli o jedną wygraną piłkę od awansu do finału – mówi Wojciech Pudo. Chemik nie zdobył tego punktu, co gorsza przegrał dwa kolejne sety i całe spotkanie 2:3. Jacek Podpora, trener AKS Rzeszów mówi, że wychodzenie z tak trudnych sytuacji buduje zespół i może procentować w kolejnych spotkaniach. Zobaczymy już w środę na parkiecie w hali MOSiR w Kętrzynie. Pierwsze spotkanie siatkarze AZS 2020 Częstochowa zagrają ze Skrą Bełchatów. Początek meczu – środa, 11 kwietnia o godzinie 16.00.

jz