Skra Bełchatów liczy na medal. Jest silniejsza niż w dwóch poprzednich finałach 10 kwietnia 2018

1260

Radosław Kolanek, trener siatkarzy Skry mówi wprost: przyjechaliśmy do Kętrzyna po medal. Ale po chwili dodaje, że ten cel mają wszystkie zespoły turnieju finałowego. Do turnieju kętrzyńskiego Skra przegrała tylko jedno z 7 spotkań, z Metrem Warszawa w półfinale.

Jedyna tegoroczna porażka w Mistrzostwach Polski z Metrem Warszawa przyszła w momencie turnieju półfinałowego, gdy było wiadomo, że obie ekipy mają zapewniony awans do turnieju finałowego. Być może właśnie ten brak obciążenia sprawił, że kibice w hali Metra obejrzeli znakomite siatkarskie widowisko. Radosław Kolanek przyznaje, że gdyby warszawska hala była trochę większa, obie drużyny mogłyby zaprezentować jeszcze więcej. Rozpoczynający się dzisiaj w Kętrzynie turniej finałowy to docelowa impreza dla większości chłopaków. Dwa poprzednie turnieje (2016 – 8 miejsce i 2017 – 7 miejsce) były preludium do tego występu. – Na tamtych turniejach byliśmy dużo młodsi niż pozostali uczestnicy i nabieraliśmy potrzebnego doświadczenia – mówi Radosław Kolanek. Teraz to doświadczenie już jest. Kadra jest stabilna. Trener Skry uważa, że chłopaków stać na medal w tej imprezie, co zresztą potwierdzają fachowcy, którzy Skrę stawiają obok Jastrzębia, Rzeszowa i Metra w roli głównych faworytów turnieju. Radosław Kolanek cieszy się, że turniej odbędzie się w Kętrzynie. – Organizatorzy zapewniają nam taki komfort, że niczego nam nie brakuje i możemy skupić się tylko na grze – chwali miasto trener Kolanek. A więc zostaje gra. Pytanie zostaje tylko jedno, czy młoda Skra jest w stanie zagrać na kętrzyńskim turnieju swoją najlepszą siatkówkę? Radosław Kolanek wierzy, że tak właśnie będzie. – Widziałem wszystkie drużyny, które zagrają w Kętrzynie i jestem pewny, że jesteśmy w stanie wygrać z każdym z tych zespołów – mówi trener Skry. W ostatnich dniach aż czterech zawodników Skry otrzymało powołania do reprezentacji Polski. – Pracowaliśmy na to. Wiedziałem, że prędzej czy później ktoś po chłopaków się upomni – mówił na stronie klubowej Radosław Kolanek. Przyznaje też, że nieco to rozregulowało przygotowania do turnieju, ale nie na tyle, żeby mogło przeszkodzić w walce o najwyższe cele w kętrzyńskim turnieju.

jz

DROGA DO FINAŁU

Mistrz Województwa Łódzkiego

1/4 finału, turniej w Bełchatowie: 1 miejsce. EKS Skra Bełchatów – Trzynastka Zielona Góra 3:0; EKS Skra Bełchatów – Kangur Nowy Tomyśl 3:0; EKS Skra Bełchatów – MKS MDK Warszawa 3:1; EKS Skra Bełchatów – Chemik Bydgoszcz 3:1.

1/2 finału, turniej w Warszawie: 2 miejsce. EKS Skra Bełchatów – AZS UWM Olsztyn 3:2; EKS Skra Bełchatów – MMKS Maraton Świnoujście 3:0; EKS Skra Bełchatów – KS Metro Warszawa 2:3.

PODSUMOWANIE: 7 spotkań – 6 zwycięstw, 1 porażka; sety: 20:7