SZKOŁA Z KĘTRZYNA JEDNĄ Z NAJBARDZIEJ ENERGETYCZNYCH W POLSCE!

1811

20 uczniów, cztery wymagające konkurencje, setki dzieci na trybunach, wielkie sportowe emocje i aż 433 punkty zdobyte w ramach projektu Drużyna Energii. Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stanisława Moniuszki w Kętrzynie awansowała na trzecie miejsce klasyfikacji generalnej. Drużyna Energii to sportowo-edukacyjny ogólnopolski turniej, którego sponsorem głównym jest Grupa Energa.

Tylko w marcu uczniowie rywalizujących ze sobą w Drużynie Energii szkół wysłali do nas ponad 4200 filmów z ćwiczeniami. Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stanisława Moniuszki w Kętrzynie okazała się bezkonkurencyjna. Wysłała maksymalną liczbę filmów, za które otrzymała najwyższe oceny. Nasi uczniowie całkowicie oddali się rywalizacji w ramach Drużyny Energii. To dla nich i dla całej szkoły wielka przygoda, która cały czas trwa. Projekt daje wielką wartość, bo pozwala promować zdrowy tryb życia w sposób atrakcyjny dla młodych ludzi . To właśnie dzięki ciężkiej pracy, pasji i wytrwałości do Kętrzyna przyjechali ambasadorzy Drużyny Energii: mistrz świata i Europy w siatkówce – Krzysztof Ignaczak, strzelec bramki dla piłkarskiej reprezentacji Polski na legendarnym stadionie Wembley – Marek Citko, najpopularniejszy sportowy Youtuber w naszym kraju – Krzysztof Golonka oraz twórca kultowego programu „Turbokozak” – Bartosz Ignacik.

Do rywalizacji w tej wyjątkowej lekcji WF-u przystąpiła najlepsza dwudziestka – 10 dziewczynek i 10 chłopców. To jednocześnie korespondencyjny pojedynek z uczniami innych szkół oraz walka z własnymi słabościami. Rywalizacja była przeprowadzana w czterech konkurencjach: odbijanie piłki siatkowej w dwóch rzędach, żonglerka (piłką nożną), strzały w poprzeczkę oraz ćwiczenie znane z Turbokozaka – nie kręć, że strzelisz. We wszystkich zmaganiach liczą się nie tylko sportowe umiejętności. Konieczne jest także połączenie sprytu, stalowych nerwów, gry zespołowej i nieczułego błędnika. Uczniowie z Kętrzyna spisali się świetnie. Łącznie zdobyli 433 punkty i są na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej. Oznacza to, że o ich udziale w wielkim finale, który odbędzie się 24 maja na Stadionie Energa w Gdańsku, zdecyduje wynik zwycięzców kwietnia. Najlepszymi zawodnikami okazali się Ewelina Gagdzis, Wiktor Kurowski i Krzysztof Żyszkiewicz, którzy otrzymali sportowe upominki od firmy NEW BALANS sponsora sportowego akcji.

Drużyna Energii to ogólnopolski program sportowo-edukacyjny, skierowany do uczniów klas VI i VII szkół podstawowych. W projekcie bierze udział 100 szkół z całej Polski. Główny cel to zachęcenie młodych ludzi do aktywności fizycznej.

Oto nasza reprezentacja:
Dziewczęta: Wiktoria Kuczkowska, Zuzanna Suszczyńska, Kornelia Warżun, Ewelina Gagdzis, Julia Wojnowska, Zuzanna Iwanowicz, Maria Szymańska, Aleksandra Karnicka, Kinga Golińska, Maria Pacho.

Chłopcy: Wiktor Kurowski, Krzysztof Żyszkiewicz, Filip Lewczyk, Piotr Lewczyk, Olaf Kiełdanowicz, Kornel Kiełczykowski, Łukasz Tunkiewicz, Szymon Pupel, Michał Strona, Oliwier Zalewski