Pobiegli z Wojciechem Kętrzyńskim po medale … i zdrowie

1442

148 zawodników stanęło na starcie 5 Kętrzyńskich Biegów z Wojciechem Kętrzyńskim. Biegacze wystartowali na trzech dystansach: 5km, 10 km i 21 km. Półmaraton w kategorii open wygrał Wojciech Kopeć z Olsztynka z czasem 1:19:45. Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętrzynie.

Piąta edycja Kętrzyńskich Biegów była wyjątkowa co najmniej z dwóch powodów. Po raz pierwszy miasto Kętrzyn zorganizowało je samodzielnie, bo poprzednie cztery edycje były wspomagane przez kętrzyński Philips. Miasto wywiązało się znakomicie ze swojej roli i zapowiada, że kolejne edycje będą jeszcze ciekawsze. Drugi powód wyjątkowości imprezy to fakt objęcia patronatem nad nią przez Wojciecha Kętrzyńskiego, którego rok obchodzony jest w Kętrzynie. Rolę patrona pełnił jak zawsze Józef Jabłoński, który wręczał medale uczestnikom. Był również obok Krzysztofa Hećmana, burmistrza Kętrzyna oraz Damiana Nietrzeby, zastępcy burmistrza Kętrzyna starterem biegu.

Tegoroczny bieg prowadził inną trasą niż w ubiegłym roku. Start i metę usytuowano nad jeziorkiem kętrzyńskim, a zawodnicy mieli do pokonania – w zależności od dystansu, na jakim wystartowali – pięciokilometrową pętlę od amfiteatru do Starej Różanki i z powrotem.

Zawodnicy podkreślali, że trasa była bardzo trudna, bo w kilku miejscach musieli się zmagać z silnym przeciwnym wiatrem, co nie pomagało w osiąganiu dobrych wyników.

Zwycięzca półmaratonu Wojciech Kopeć z Olsztynka przybiegł na metę w znakomitej formie. Dzisiaj wygrał w Kętrzynie, a już jutro wystartuje w kolejnym biegu w Elblągu. Wśród kobiet najszybsza była kętrzynianka mieszkająca dzisiaj na stałe w Węgorzewie Anna Kuleszka z 11 Mazurskiego pułku Artylerii z Węgorzewa.

14 na mecie był Roman Chodara, jednocześnie najlepszy w kategorii 60+. Po biegu kręcił nieco głową na przeciwny wiatr, który nie pozwolił mu pobić rekordu życiowego. – Spróbuję za rok go pobić, bo już czas – mówił po biegu Roman Chodara.

Zawodnicy podkreślają, że start w imprezie ma nie tylko wymiar sportowy. Najważniejszy jest aspekt zdrowotny i zachęcają wszystkich do wspólnego biegania.

Wśród uczestników imprezy wypatrzyliśmy także Bronisława Goździewskiego, który niestety nie mógł wziąć udziału jako biegacz i mógł wspomagać imprezę jako fotoreporter. Zapowiedział, że za rok zmierzy się z trasą jako biegacz.

Półmaraton ukończyło 25 zawodników.

Organizatorzy zapewnili wszystkim zawodnikom koszulki, piękne pamiątkowe medale z podobizną Wojciecha Kętrzyńskiego, a także pyszną grochówkę.

jz

WYNIKI:

Półmaraton open

1 Kopeć Wojciech Olsztynek Team Kopeć 1:19:45

2 Pupek Mariusz Mrągowo Klub Biegacza Mrągowo 1:25:40

3 Fieodorow Tomasz Barczewo BSB Barczewo Biega 1:29:33

4 Szewczyk Rafał Olsztyn 1:29:34

5 Rymszewicz Tomasz Węgorzewo 1:31:18

10 kilometrów open

1 Kowalski Karol Dobrocin Team Kopeć 36:14

2 Witkowski Piotr Kętrzyn Runners Team Ketrzyn 38:02

3 Liśkiewicz Roman Kętrzyn 38:44

4 Nawojczyk Przemyslaw Ketrzyn 39:55

5 Hałun Łukasz Giżycko 40:47

5 kilometrów open

1 Worobiec Dawid Olsztyn Team Kopeć 17:15

2 Brągiel Krzysztof Olsztyn Road to PB 17:18

3 Krupiński Bogumił Olsztyn17:57

4 Ambroziak Marcin Ryn 18:06

5 Grądzki Wojciech Giżycko 18:25

Wszystkie wyniki: http://ketrzynskiebiegi.pl/edycja-2018/wyniki/