Początek sparingów pomyślny dla KKS Granica

1620

Dzisiaj (niedziela 20 stycznia) kętrzyńska Granica rozpoczęła sparingi przygotowujące zespół do wiosennej rundy rozgrywek ligowych. Pierwszym przeciwnikiem biało –niebiesko –zielonych  był zespół Orląt Reszel.

Pierwszy sparing kętrzynian, który zakończył się zwycięstwem Granicy 2:0  ucieszył nie tylko piłkarzy. Zadowoleni byli także wierni kibice  zespołu jak i trener Tomasz Piec. Okazało się bowiem, że to nie wynik sparingu był najważniejszy ale przede wszystkim postawa kilku juniorów, którzy znakomicie zastąpili swoich starszych kolegów.

– Bardzo mnie cieszy postawa młodzieży, która w dzisiejszym sparingu dostała szansę gry. Dzisiejszy sparing zaliczyło aż 7 juniorów, którzy powoli zaczynają wchodzić w grę zespołu seniorskiego. Natomiast wynik, oczywiście jest satysfakcjonujący ale nie on był najważniejszy. Najważniejsze było to, że mieli szansę pokazać swoje umiejętności kandydaci do pierwszego zespołu seniorskiego – podsumowuje Tomasz Piec, trener zespołu seniorskiego KKS Granica.

W dzisiejszym sparingu autorami zwycięskich bramek dla Granicy byli: Mariusz Machniak i Patryk Grzegulski.

Kolejny sparing biało-niebiesko-zielonych odbędzie się 26 stycznia w ramach Memoriału im. Adama Dydzińskiego o Puchar Burmistrza Miasta Kętrzyn (boisko przy ul. Kazimierza Wielkiego 12a).