Za nami VIII kolejka Kętrzyńskiej Ligi Futsalu

1464

Dzisiaj odbyła się VIII kolejka Kętrzyńskiej Ligi Futsalu. Łącznie w ramach ligi rozegrano cztery mecze (w tym jeden zaległy), w trakcie których padły 44 bramki. Podczas, gdy Granica rozgrywała na boisku ze sztuczną nawierzchnią  swój pierwszy mecz sparingowy z Orlętami Reszel, na boisku w hali przy ul. Kazimierza Wielkiego rywalizowały drużyny: MKS MOSiR – Krizzo, Los Amatores – Zalani, MKS MOSiR – Chorzela Team i Krizzo – Betrayer.

Tym samym wszystkie zespoły mają na swoim koncie taką samą ilość rozegranych spotkań. VIII kolejka rozpoczęła się zaległym meczem MKS-u MOSiR z Krizzo. Wynik był co prawda do przewidzenia, aczkolwiek damskiemu zespołowi MKS-u udało się strzelić  2 bramki. Wynik tego spotkania brzmiał 11:2 dla Krizzo, a najlepsi strzelcy w zwycięskim zespole to Kamil Łysynkiewicz ( 3 strzelone bramki) i Bartłomiej Suszyński ( 2 strzelone bramki). W zespole MKS-u na listę strzelców wpisała się Gabriela Dymidziuk.

W kolejnym meczu do rywalizacji na boisku wyszły zespoły Los Amatores i Zalani. Zdecydowanym zwycięzcą okazała się drużyna Zalanych, która pokonała swoich przeciwników  8:3, a najlepszymi strzelcami okazali się: Damian Kuszmider (Los Amatores – 3 strzelone bramki) oraz Szymon Politowski (Zalani – 3 strzelone bramki).

Nie udało się również dziewczynom z zespołu MOSiR, mimo wzmocnienia ze strony Romana  Kojtka, zwyciężyć kolejnego przeciwnika. Faktem natomiast stało się, że ich konto strzeleckie zasiliło aż 5 zdobytych bramek. Mimo tego końcowy wynik meczu brzmiał 9:5 dla drużyny Chorzela Team. W tym spotkaniu najlepszymi strzelcami bramek byli: Łukasz Swacha i Łukasz Solecki (po 3 bramki). Natomiast w zespole MKS-u MOSiR dwukrotnie na listę strzelców wpisała się Gabriela Dymidziuk.

Najwięcej jednak emocji przyniósł czwarty mecz pomiędzy drużynami Krizzo i Betrayer. W pierwszej połowie meczu był to typowy pojedynek pomiędzy bramkarzami, którzy co chwila popisywali się znakomitymi interwencjami a wynik meczu był remisowy. Tak sytuacja trwała do końcówki drugiej połowy meczu, gdzie coraz większą przewagę zaczął uzyskiwać zespół Betrayera. Stąd też końcowy wynik brzmiał 5:1 dla Betrayera, a najskuteczniejszym strzelcem okazał się Marek Doroszkiewicz ( 3 bramki).

Po VIII kolejce w dalszym ciągu nie ma zdecydowanego faworyta. Na czele tabeli znajdują się dwa zespoły. Liderem z dorobkiem 19 punktów jest w dalszym ciągu drużyna Chorzela Team, a tuż za nią o 1 punkt mniej Zalani. Podobna sytuacja jest również na pozycji 3-4. W tym przypadku  3 miejsce zajmuje Krizzo  – 16 pkt., 4 Betrayer z 15 punktami.