Sportowa pamięć. Memoriał im. Kazimierza Pawłowskiego

1722

Już po raz trzeci odbył się Memoriał im. Kazimierza Pawłowskiego pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Kętrzyn. Hala Mistrzów w Kętrzynie gościła 4 drużyny futsalu: Oldboy Grajewo, Oldboy Korsze, Agrokompleks Kętrzyn i Orły Kętrzyna.

Wśród tych drużyn było wielu zawodników, którzy w przeszłości stanowili o sile futbolu w naszym regionie. “Paweł” byłby zadowolony z postawy piłkarzy, atmosfery i z tego, że w ten sposób kultywuje pamięć o nim. Turniej obfitował w niesłychanie zacięte mecze, a emocji nie brakowało. Ostatecznie najlepszą drużyną Memoriału okazała się drużyna Oldboy Grajewo, która w decydującym meczu pokonała Agrokompleks 1 : 0. Trzecie miejsce wywalczyły Orły Kętrzyna, które po emocjonującym meczu pokonały Oldboy Korsze 5 : 4. Najlepszym strzelcem został Marcin Kurcinowski z Oldboy Korsze zdobywca 4 bramek, a najlepszym bramkarzem uznano Franciszka Szewczyka z Agrokompleks Kętrzyn.

Wprawdzie wyniki wyniki były ważne ale zapewne nie najważniejsze. Znacznie ważniejsze były bezpośrednie spotkania w gronie znajomych, przyjaciół i rodziny oraz możliwość powrócenia myślami do czasów, kiedy Kazimierz Pawłowski “Paweł” był wśród żyjących.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętrzynie serdecznie dziękuje Rodzinie i Romkowi Kojtkowi, pomysłodawcy Memoriału, za udział i pomoc w dobrej organizacji zawodów.

Do zobaczenia za rok!

*****

Kazimierz Pawłowski „Paweł” urodził się 24 lutego 1955 roku. Karierę bramkarską rozpoczął już w szkole podstawowej od piłki ręcznej ale zawsze interesował się piłką nożną. Kiedy skończył szkołę podstawową,  już w Kętrzynie rozpoczął grę w piłkę nożną w Agrokompleksie , a jego ulubioną pozycją była bramka.  –  Co ważne – podkreśla jego brat Lucjan Pawłowski  –  to były niezapomniane czasy kiedy drużyny, w których grał Kazik były nie tylko drużynami na boisku, ale również poza nim. Podczas swojej amatorskiej kariery piłkarskiej „Paweł”  grał między innymi w Agrokompleksie Kętrzyn oraz Orłach Kętrzyna. Był dwukrotnie powoływany do kadry województwa. Przez przyjaciół zapamiętany jest ze wspaniałych bramkarskich parad w czasie meczu pokazowego Orły Górskiego – Granica Kętrzyn. Zajmował się także trenowaniem bramkarzy. Niestety, choroba nowotworowa, która go dotknęła okazała się silniejsza. Zmarł 31 stycznia 2015 roku.

kk, fj