To był naprawdę walentynkowy maraton siatkarski

1623

W sobotę (16 lutego 2019 r.), na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się Walentynkowy Otwarty Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn. Zwycięzcą turnieju, który rozpoczęto minutą ciszy w związku z żałobą narodową, została drużyna Szczytno i to do nich powędrował najważniejszy puchar.

W ponad 10-ciogodzinnym turnieju wzięło udział 11 drużyn z całego regionu. Z uwagi na trwającą żałobę narodową zmagania turniejowe pod siatką rozpoczęto od minuty ciszy, po czym do rywalizacji na czterech boiskach przystąpiły drużyny: Philips-MST, F.P.K Kętrzyn, Miasto-Drogosze, Policja, Adrenaline Olsztyn, Mrągowo, Legends Olsztyn, Górowo Iławeckie, Fusy Olsztyn, Bimber Olsztyn, Szczytno.

Po trwającej prawie 10 godzin rywalizacji (do dwóch wygranych setów) stojącej na bardzo dobrym poziomie chociażby z uwagi na start w niektórych zespołach zawodników z I i II ligi siatkarskiej,  wyłoniono cztery najlepsze drużyny, które walczyły o miejsca dla zwycięzców. I tak o trzecie miejsce w turnieju zmierzyły się drużyny Górowo Iławeckie –  Fusy Olsztyn. Zacięta rywalizacja doprowadziła ostatecznie do rozstrzygnięcia w tie-breaku. Tę rywalizację wygrała drużyna Fusy Olsztyn i to ona zajęła trzecie miejsce.

Zdobywca trzeciego miejsca drużyna Fusy Olsztyn

Z kolei w meczu o pierwsze miejsce w turnieju spotkały się zespoły Bimber Olsztyn – Szczytno. Rozstrzygnięcia nie trzeba było jednak szukać w tie-breaku. W trwającym dwa sety niezwykle wyrównanym pojedynku zwycięstwem zakończyła swój start w turnieju drużyna Szczytno, do  której to powędrował najważniejszy puchar turnieju.

Zwycięzca Walentynkowego Otwartego Turnieju Piłki Siatkowej Mężczyzn drużyna Szczytno

Niezależnie od pucharów wręczonych zdobywcom najlepszych miejsc, każdy siatkarz otrzymał  drobny rzeczowy prezent, a dla osłody trudów turnieju również czekoladę. Nagrodzeni zostali także najlepsi zawodnicy. Najlepszym atakującym został Maciej Mróz (Bimber Olsztyn), najlepszym rozgrywającym Kuba Boczar (Szczytno) a najlepszym przyjmującym Tomasz Lejk (FUSY Olsztyn).

Końcowa klasyfikacja Walentynkowego Otwartego Turnieju Piłki Siatkowej Mężczyzn:

1. Szczytno, 2. Bimber Olsztyn,3. Fusy Olsztyn,4. Górowo Iławeckie,5. Legends Olsztyn,6.Mrągowo, 7. Adrenaline Olsztyn, 8.Policja, 9. Miasto-Drogosze,10. F.P.K Kętrzyn,11.Philips-MST.

Organizatorem Walentynkowego Otwartego Turnieju Piłki Siatkowej Mężczyzn był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.  Kolejny, zapewne nie mniej udany turniej, tym razem zespołów żeńskich, zaplanowany jest z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet na 10 marca. Kibice  i miłośnicy żeńskiej piłki siatkowej będą zapewne mile widziani.