Dzień Kobiet na sportowo w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji

1362

10 marca w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się IV Kętrzyński  Turniej Piłki Siatkowej  z okazji Dnia Kobiet o Puchar Burmistrza Miasta Kętrzyn. W turnieju udział wzięło 9 drużyn damskich z całego regionu. Turniej zakończył się zwycięstwem siatkarek z zespołu MKWO Mazury.

Trwający niespełna siedem godzin kętrzyński turniej z okazji Dnia Kobiet nie tylko przyniósł wiele emocji sportowych, ale zapewne na stałe wpisał się już w kalendarz imprez sportowych miasta. Nic zatem dziwnego, że organizatorzy turnieju już dzisiaj zaprosili uczestniczki do wzięcia udziału za rok w piątej edycji turnieju. W dzisiejszym turnieju wzięło udział dziewięć zespołów z całego regionu. Były to drużyny składające się wyłącznie z pań:  „Lejdis” Ostróda, MKWO Mazury, MKS MOSiR Kętrzyn, „Koszałek Opałek” Węgorzewo, UKS „Promień” Wydminy, „Intermarine” Gdańsk, „Belfer” Szczytno, „Team Kolor” Bartoszyce  oraz Drużyna „Kętrzyn”.

MKWO Mazury – zwycięska drużyna turnieju w asyście posła Pawła Papke i Burmistrza Miasta Kętrzyn Ryszarda Niedziółki

Po trwających wiele godzin zmaganiach na parkiecie wyłoniono zwycięzcę. Została nią drużyna MKWO Mazury, która w meczu finałowym pokonała w dwóch setach rywalki z „Intermarine” Gdańsk. Trzecie miejsce zajęła drużyna „Belfer” Szczytno.

Medale za udział w turnieju dla wszystkich zawodniczek oraz nagrody rzeczowe dla pierwszych trzech zespołów wręczał osobiście obecny na turnieju poseł Paweł Papke oraz Burmistrz Miasta Kętrzyn Ryszard Niedziółka. Były też podziękowania za udział, życzenia od obu panów oraz słodkie „co nieco” dla każdej siatkarki.

Jak przystało na liczący się turniej siatkarski nie zabrakło także wyróżnień indywidulnych.  Za najlepszą rozgrywającą turnieju uznano Karinę Kuźnicz , najlepszą przyjmującą Iwonę Chełkowską, atakującą Alicję Klecan, a statuetkę MVP otrzymała Julia Gach.

fj