Emocje i atmosfera w olszyńskiej Uranii sprawiły młodym siatkarkom ogromną radość

1585

Wczoraj (8 marca) o godz. 20.30 w Olsztynie  odbył się mecz siatkarski pomiędzy AZS Indykpol Olsztyn i ONICO Warszawa. Za sprawą Programu Partnerstwa  Regionalnego  służącego  rozwojowi i promocji siatkówki w województwie, miasto Kętrzyn było partnerem tego widowiska.

Na mecz do Olsztyna wyjechało 100 osób, w tym połowa  to uczennice kętrzyńskich szkół  trenujący grę w piłkę siatkową. Podczas meczu, przy licznie wypełnionej kibicami hali  Urania w Olsztynie nie zabrakło akcentów związanych z Kętrzynem. Wszystko rozpoczęło się od  wręczenia Burmistrzowi Kętrzyna Ryszardowi Niedziółce pamiątkowej  koszulki  z numerem 1, jego nazwiskiem i symbolami Kętrzyna. Na trybunach z kolei, w sektorze  zajmowanym przez najmłodszych i nieco starszych kibiców z Kętrzyna pojawił się baner  – „ Kocham Kętrzyn”.  Po 4-setowym   zmaganiu olsztyńskiego zespołu z warszawskim rywalem (niestety zakończonym wynikiem 1:3) nadszedł moment wręczenia najlepszemu siatkarzowi meczu  statuetki MVP. Został nim wybrany, znany wszystkim zawodnik ONICO Warszawa Bartosz Kurek – reprezentant Polski   i mistrz świata. Statuetkę Bartoszowi Kurkowi wręczył oczywiście burmistrz Kętrzyna.

Najważniejszym jednak przeżyciem, szczególnie najmłodszych kętrzyńskich siatkarek , była atmosfera panując na hali Urania, znakomity i doskonale zorganizowany przez Klub Kibica i konferansjera doping, przerwy pomiędzy setami wypełnione występami zespołu „Kortowo”, konkursy,  a przede wszystkim możliwość osobistego kontaktu z siatkarzami, chwilą rozmowy, uzyskaniem autografu czy zrobieniem wspólnego zdjęcia zwłaszcza, że wśród siatkarzy i trenerów obu zespołów  nie zabrakło noszących dumnie tytuł mistrzów świata.  Byli to między innymi: Bartosz Kurek, Bartosz Kwolek, Damian Wojtaszek, Andrzej Wrona, Stephane Antiga.

Program Partnerstwa  Regionalnego  może zaowocować jeszcze czymś bardzo ważnym. W jego ramach trenerzy lub zawodnicy Indykpolu AZS mogą poprowadzić także pokazowy trening dla dzieci i młodzieży w miejscu wskazanym przez Partnera, którym w tym przypadku było miasto Kętrzyn.

fj