Hat trick w wykonaniu Pawła Kowalewskiego. KKS „Granica” pokonała „Tęczę” Miłomłyn 6:1

1347

Dzisiejszy (30 kwietnia) – pierwszy mecz w rundzie wiosennej IV ligi piłki nożnej piłkarze KKS „Granica” mogą zaliczyć do bardzo udanego. Przeciwnikiem biało-niebiesko-zielonych był zespół „Tęczy” Miłomłyn. Wprawdzie rywal nie należy do liderów IV ligi, ale w pierwszej połowie meczu postawił piłkarzom Granicy wysokie wymagania.

Mecz rozpoczął się od bardzo wyrównanej gry obu zespołów, a chwilami można było odnieść wrażenie, że przewaga należy do gości. Jednak już w 8.minucie spotkania kibice i piłkarze Granicy mieli powód do radości. Wtedy celnym strzałem popisał się Łukasz Swacha – Sock wyprowadzając biało-niebiesko-zielonych na prowadzenie. Do końca tej części meczu goście prowadzili bardzo wyrównaną grę, ale w 45. minucie spotkania w zamieszaniu podbramkowym pod bramką rywali padł gol samobójczy. Na przerwę piłkarze Granicy schodzili z dwubramkową przewagą.

W drugiej części spotkania doświadczenie i umiejętności piłkarzy dały o sobie znać. Już w 53. minucie celnym strzałem popisał się Kacper Rałowiec, a zapoczątkowany przez Kacpra festiwal celnych strzałów dokończył Paweł Kowalewski popisując się typowym hat trickiem. W 56, 62 i 64. minucie meczu trzykrotnie umieścił piłkę w siatce gości. Piłkarze „Tęczy” Miłomłyn odpowiedzieli tylko jednym celnym strzałem w 68. minucie spotkania.

– Bardzo nas cieszy końcowy wynik. Mimo, że dzisiejszy przeciwnik nie należał do liderów to podeszliśmy do meczu bardzo poważnie. Pierwsza połowa spotkania pokazała, że rywala stać na wiele. Mimo, że już w 8. minucie objęliśmy prowadzenie to jednak  niewiele brakowało aby goście zdobyli wyrównującego gola. Myślę, że „samobój” w ostatniej minucie pierwszej połowy ustawił dalszą grę w drugiej połowie, a hat trick Pawła Kowalewskiego dokonał reszty – mówi Tomasz Piec, trener KKS „Granica”.

Za tydzień nasi piłkarze zagrają na wyjeździe z MKS Korsze, a zatem będą to typowe derby powiatu. Początek meczu na stadionie w Korszach 6 kwietnia o godz. 16.00. 13 kwietnia Granica rozegra również mecz wyjazdowy z Tęczą Biskupiec, a na boisku przy ul. Kazimierza Wielkiego nasi piłkarze pojawią się dopiero 20 kwietnia. Ich przeciwnikiem będzie zespół ITS Jeziorak Iława. Początek meczu o godz. 16.00.

fj