I Turniej Halowej Piłki Nożnej Kobiet pod patronatem burmistrza Kętrzyna

1487

Zbliża się 8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej  okazji w Hali MOSiR odbył się dzisiaj (3 marca) I Turniej Halowej Piłki Nożnej Kobiet pod patronatem burmistrza Kętrzyna. W turnieju wzięło udział pięć drużyn damskich: MKS MOSiR, Victoria Bartoszyce, Szczytno oraz dwie drużyny olsztyńskie Stomilanki I i Stomilanki II.  Po dziesięciu meczach  (systemem każdy z każdym) pierwsze miejsce zajęły piłkarki Victorii Bartoszyce wyprzedzając drużynę MKS MOSiR oraz Stomilanki I.

Przez sześć godzin w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Kazimierza Wielkiego trwała rywalizacja pomiędzy pięcioma zespołami żeńskimi, które wzięły udział  w I Turnieju Piłki Nożnej z Okazji Dnia Kobiet  o puchar Burmistrza Miasta. Turniej otworzył zastępca Burmistrza Kętrzyna Maciej Wróbel życząc uczestniczkom turnieju sukcesów w rywalizacji.

Emocji zapewne nie zabrakło. Łącznie podczas turnieju panie strzeliły aż 43 bramki. Rywalizację zwycięsko zakończyły panie z Victorii Brtoszyce, które w drodze do zwycięstwa pokonały: Szczytno (4:0), MKS MOSiR (3:1), Stomilanki II (3:1) i zremisowały  z zespołem  Stomilanki I (0:0).

Druga drużyna turnieju – MKS MOSiR zwycięsko zakończyła pojedynki z: Stomilanki II (5:0), Stomilanki I (4:2),  Szczytno (4:0). Przegrały natomiast z drużyną Victorii Bartoszyce (1:3).

Trzeci z zespołów, czyli drużyna Stomilanki I pokonała drugi olsztyński zespół Stomilanki II (7:0) i drużynę Szczytno ( 2:0). IV miejsce w turnieju zajęła drużyna Szcztno, a piąte Stomilanki II.

Królem, a w zasadzie królową strzelców została Julia Klonowska (6 strzelonych goli), a najlepszą bramkarką Małgorzata Jastrzębska.

Puchary, medale i nagrody rzeczowe wręczył drużynom zastępca burmistrza Kętrzyna, a dziękując wszystkim uczestnikom turnieju dodał, że Kętrzyn zawsze będzie miastem przyjaznym sportowcom.