Kętrzyńscy szczypiorniści zwycięzcami Wojewódzkiej Liceliady SZS

1719

W hali sportowej Zespołu Szkół nr 7 w Olsztynie odbył się finałowy turniej Wojewódzkiej Licealiady Szkolnego Związku Sportowego w Piłce ręcznej Chłopców. W rywalizacji każdy z każdym tytuł wywalczyli uczniowie Zespołu Szkół z Kętrzyna, którzy wyprzedzili w klasyfikacji V Liceum Ogólnokształcące Olsztyn i I LO Giżycko. Czwarty był ZSZ Gołdap – podaje WAMA SPORT.

Foto: www.wama-sport.pl

W relacji z tej imprezy zamieszczonej na stronie www.wama-sport.pl czytamy:

Faworytem byli gospodarze, z których większość zasmakowały gry w II-ligowym Szczypiorniaku, ale trafiła kosa na kamień, bowiem olsztynianie przegrali spotkanie z drużyną z Kętrzyna, w której tez nie brakowało drugoligowych akcentów. Goście walczyli z determinacją do końca i zwycięstwo 13:12 zapewniło im złote medale. Pozostałe dwie ekipy trochę odbiegały poziomem, ale grały na tyle ambitnie, że nie było zupełnie jednostronnych spotkań. O trzecim miejscu Giżycka zadecydowała lepsza różnica bramek z turnieju . Najlepsze zespoły województwa dekorowali pucharami i medalami: dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 Anna Struk i przewodniczący Stowarzyszenia Sportu Szkolnego Juvenia Zbigniew Wytrążek

W finale powinno wystąpić sześć drużyn, zabrakło najlepszych ekip drugiego półfinału, który do 20 marca nie został rozegrany. Szkoda, bowiem Elbląg i Morąg, które najprawdopodobniej uzupełniłyby stawkę, prezentują na tyle wysokie umiejętności, że na pewno włączyłyby się do rywalizacji o medale. Wina organizatorów wspomnianego półfinału jest ewidentna, czasu było mnóstwo, po prostu zaniedbano sprawę i ucierpiała na tym młodzież, która chętnie by podjęła sportową walkę. Próbowano w ostatniej chwili ratować sytuację, ale o przełożeniu terminu finału nie było mowy.

Wyniki

V Liceum Ogólnokształcące Olsztyn – Zespół Szkół Kętrzyn 12:13

V Liceum Ogólnokształcące Olsztyn – Zespół Szkół Zawodowych Gołdap 17:7

V Liceum Ogólnokształcące Olsztyn – I Liceum Ogólnokształcące Giżycko 13:6

Zespół Szkół Kętrzyn – Zespół Szkół Zawodowych Gołdap 20:12

Zespół Szkół Kętrzyn – I Liceum Ogólnokształcące Giżycko 12:8

I Liceum Ogólnokształcące Giżycko – Zespół Szkół Zawodowych Gołdap 13:13

Tabela

1 Zespół Szkół Kętrzyn

2 V Liceum Ogólnokształcące Olsztyn

3 I Liceum Ogólnokształcące Giżycko

4 Zespół Szkół Zawodowych Gołdap”

Źródło: www.wama-sport.pl