Młodzicy MKS-u z awansem do rozgrywek centralnych Mistrzostw Polski

1873

W czwartek (14 marca) w hali bartoszyckiego „Mechaniaka” rozegrano rewanżowe spotkanie o mistrzostwo województwa Warmińsko – mazurskiego w piłce ręcznej młodzików. Po raz drugi zmierzyły się ze sobą zespoły MDK Bartoszyce i MKS MOSiR Kętrzyn.

Bartoszyccy szczypiorniści wybiegli na parkiet z zapasem dwóch bramek. Pierwsze spotkanie w Kętrzynie wygrali 29:27 . Wiadomo, że w tej dyscyplinie niczego to nie gwarantuje, a kętrzyński zespół obiecywał, że będzie walczył do końca. Cały przebieg spotkania to gra bramka za bramkę. Żadna z drużyn nie potrafiła osiągnąć znaczącej przewagi. Dopiero w ostatnich dwóch minutach kętrzynianie wykorzystali słabszą w tym dniu dyspozycję bartoszyckiej obrony i wygrali mecz taką samą różnicą jak MDK na wyjeździe. W dwumeczu – remis. O mistrzostwie zadecydował jednak wynik pierwszego spotkania, w którym to zawodnicy MDK zdobyli większą liczbę bramek (29:27) na boisku rywala. Zespół MKS-u musiał zadowolić się srebrnymi medalami i vice – mistrzostwem województwa.

Finałowy dwumecz był godny finału. Zawodnicy dostarczyli wiele emocji kibicom zarówno w Kętrzynie jak i w Bartoszycach.

MDK Bartoszyce – MKS MOSiR Kętrzyn 24:26 (15:15)

MKS MOSiR Kętrzyn: Damian Dymański, Piotr Czepułkowski oraz Adrian Kaszuba, Piotr Lewczyk (6), Krzysztof Żyszkiewicz (7), Filip Lewczyk (8), Oliwier Zalewski, Kornel Kiełczykowski (3), Łukasz Tunkiewicz (2), Grzegorz Kasialis, Oskar Tymoszuk. Trener: Kamil Roksela ; Kierownik drużyny: Sławomir Tymoszuk.

Obie drużyny będą reprezentowały województwo Warmińsko – mazurskie  w rozgrywkach centralnych.

Wielkie brawa dla kętrzyńskich młodzików i trenera Kamila Rokseli.  Życzymy powodzenia w ćwierćfinale Mistrzostw Polski.

Zdjęcia – MDK Bartoszyce

Sławomir Tymoszuk