Udany rewanż i awans do finału wojewódzkiego siatkarek

1400

Dzisiaj w Hali Mistrzów odbył się półfinał Mistrzostw Województwa SZS  w piłkę siatkową dziewcząt – „trójek”. Na parkiecie o wejście do finału rywalizowały cztery drużyny: SP  nr 1 Dobre Miasto, SP nr 7 Bartoszyce, SP nr 4 Kętrzyn i SP nr 7 Olsztyn.

Bardzo dobrze spisały się dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kętrzynie, które w kętrzyńskich półfinałach zajęły I miejsce pokonując: dziewczęta z : SP nr 7 Bartoszyce 2:1 (18:25, 25:13, 15:5), SP nr 1 Dobre Miasto 2:0 (25:16, 25:8).

Siatkarki ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kętrzynie – zapewniły sobie awans do finału wojewódzkiego

– Osobiście najbardziej obawiałam się meczu z dziewczętami z Bartoszyc ponieważ w mistrzostwach rejonowych  moje dziewczęta doznały porażki i zajęły wówczas drugie miejsce. Stąd też dzisiaj była okazja do rewanżu. Cieszę się bardzo, że ta okazja do rewanżu  została wykorzystana – powiedziała Agnieszka Preweda, trenerka i opiekunka kętrzyńskich siatkarek.

Z godnie z obowiązującymi przepisami dwie drużyny, które zajęły 1 i 2 miejsce w półfinale zagrają w finale wojewódzkim o tytuł mistrzowski. Poza dziewczętami SP nr 4  do finału wojewódzkiego zakwalifikowały się siatkarki ze SP nr 7 w Bartoszycach pokonując swoje rywalki  z Olsztyna 2:0.

fj