Wspaniała włoska przygoda młodych siatkarek

1562

Zawodniczki MKS MOSiR Kętrzyn w dniach 15-22.04.2019 miały okazję uczestniczyć w Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej. Dziewczęta z rocznika 2009-2007 brały udział w turnieju ,,Anderlini Spring Cup” w Modenie, a zawodniczki z rocznika 2006-2005 w turnieju ,,Torneo Citta Di Pordenone” w Pordenone.

Uczestnicy w turnieju organizowanym po raz dziewiąty w Modenie grali na 16 halach sportowych. W każdym roczniku udział wzięło od 12 do 20 drużyn w kategoriach żeńskich i męskich. W roczniku 2009-2007 najważniejszą zasadą było aktywne uczestnictwo i gra zgodnie z regułą ,,fair play”. We Włoszech nie gra się w mini siatkówkę. Nasze dziewczęta miały możliwość nauki gry na boisku pełnowymiarowym do siatkówki. Podczas meczy obowiązywały przepisy gry seniorskiej. Dzięki temu najmłodsi uczyli się gry ,,szóstkami”. Przygotowywaliśmy się do tego turnieju od kilku miesięcy, zapoznając dziewczęta ze sposobem gry na dużym boisku. Nie udało nam się pokonać drużyn siatkarskich z Włoch, choć urwaliśmy im kilka setów. Dzięki walecznej postawie i wysokich umiejętnościach technicznych nasze zawodniczki zaskarbiły serca innych drużyn i kibiców. Podczas naszych meczów nie ustępowały okrzyki POLONIA!!!, a podczas ceremonii zakończenia oklaskom i okrzykom nie było końca. Dziewczęta grające w turnieju w Pordenone pokazały się z bardzo dobrej strony zajmując ostatecznie 7 miejsce na 14 zespołów. Naszym atutem była zagrywka kierunkowa, z którą przeciwniczki sobie nie radziły. Już wiemy ,że jest to nasz mocny punkt. Trenerzy drużyn Włoskich podchodzili do nas i zapraszali nas na kolejne turnieje do innych miast. W tak fantastycznych okolicznościach, przy gorącym przyjęciu, pobyt szybko nam minął. Przyjaźnie, znajomości, które zawarliśmy na długo zostaną w naszej pamięci. Dzięki temu turniejowi dziewczęta stworzyły wspaniałą drużynę, opanowały umiejętności gry szóstkami co z pewnością zaprocentuje w kolejnych latach. Dzięki organizatorom mogliśmy spróbować włoskiej kuchni, poznać okolice Pordenone i Modeny i zaznać przyjaznej włoskiej kultury. Wspomnienia bezcenne. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że dziewczęta miały możliwość udziału w tak wspaniałej imprezie. Dziękujemy sponsorom i mieszkańcom naszego miasta.