Pierwsza „Senioriada po kętrzyńsku”. Z uśmiechem na ustach i w duchu sportowej rywalizacji

1501

Na hali MOSiR trwa pierwsza „Senioriada po kętrzyńsku”. Jej inicjatorem jest kętrzyńska Rada Seniorów. W trakcie imprezy seniorzy będący członkami wielu kętrzyńskich stowarzyszeń rywalizują nie tylko w konkurencjach sportowych. Jest również czas na zaprezentowanie swoich umiejętności artystycznych, wspólną zabawę i integrację.

Dzisiejszą „Senioriadę po kętrzyńsku” oficjalnie otworzył Burmistrz Miasta Kętrzyn Ryszard Niedziółka wraz z przewodniczącym Rady Seniorów Ryszardem Wachnikiem życząc jej uczestnikom zdrowej rywalizacji oraz świetnej zabawy. A w rywalizacji sportowej zapewne nie zabrakło emocji. Drużyny reprezentujące stowarzyszenia biorące udział w Senioriadzie rywalizowały w wielu konkurencjach o charakterze sportowo-rekreacyjnym dostosowanych do wieku i sprawności uczestników jak chociażby: toczenie piłki, strzały na bramkę, rzut piłką do celu czy  konkurencje z obręczami. Nie zabrakło też konkurencji o charakterze zabawowym typu „dziadek lub babcia – karmienie wnuczki lub wnuczka” czy też konkursów na najpiękniejszy strój i robienie sztucznych kwiatów. Przerwy pomiędzy poszczególnymi konkurencjami wypełniały występy artystyczne oraz konkursy muzyczne, których autorem był między innymi zespół seniorów w składzie Zbigniew Nowak i Roman Danisiewicz.

Jak powiedziała Halina Grochowska, członek Zarządu UTW: – Wszyscy którzy zdecydowali się dzisiaj przyjść i uczestniczyć w pierwszej tego typu imprezie, której pomysłodawcą i inicjatorem jest Rada Seniorów zapewne dobrze się bawią. Seniorzy są przecież ludźmi bardzo aktywnymi, a dzisiejsza Senioriada sprzyja także integracji całego środowiska. Mam nadzieję, że w kolejnych wydaniach tego typu imprezy frekwencja będzie jeszcze większa.

W pierwszej „Senioriadzie po kętrzyńsku” udział bierze sześć kętrzyńskich stowarzyszeń skupiających seniorów.

fj