Niecodzienne spotkanie z mistrzynią

1751

Na zaproszenie zastępcy burmistrza Kętrzyna przyjechała mistrzyni świata UFC Joanna Jędrzejczyk. Spotkanie z młodzieżą SP nr 5 odbyło się w hali MOSiR.

Joanna Jędrzejczyk  to 32-letnia olsztynianka, a przede wszystkim polska zawodniczka boksu, muay thai, kick-boxingu oraz mieszanych sztuk walki. Jest między innymi wielokrotną zawodową mistrzynią świata, mistrzynią Europy oraz amatorską mistrzynią świata.

Podczas spotkania z uczniami  Szkoły Podstawowej nr 5, które poprowadził zastępca burmistrza Maciej Wróbel  wielokrotna zawodowa mistrzyni świata, mistrzyni Europy  i  amatorska mistrzyni świata oraz  mistrzyni Polski w boksie tajskim podzieliła się z uczniami swoimi doświadczeniami, które – mimo wielu chwil wątpliwości – doprowadziły ją na szczyt kariery.

– Siła sportu tkwi nie tylko w przygotowaniu fizycznym, ale przede wszystkim w głowie. Jeżeli chcecie coś osiągnąć, również w życiu szkolnym, to musicie przełamać również pewne bariery psychiczne. Tego właśnie uczy sport – mówiła mistrzyni.

Uczniowie dowiedzieli się również, że na uprawianie sportu nigdy nie jest zbyt późno bo na sukcesy przyjdzie czas, a zwątpienia w swoje możliwości powinny tylko mobilizować.

–  Zajęcie drugiego czy trzeciego miejsca  jest tylko drogą do sukcesu, który kiedyś przyjdzie  a sport właśnie daje taką szansę – podkreśliła podając przykłady z własnego życia i kariery.