Gorąca, sportowa i rodzinna niedziela w Kętrzynie

1787

Wczoraj (niedziela  30 czerwca)  przy jeziorku miejskim  odbył się Pierwszy Kętrzyński Bieg im. Świętego Marcina. Mimo upału wzięło w nim udział 70 biegaczy począwszy od 6-letnich dzieci a skończywszy na dorosłych.

To była wprawdzie gorąca, ale zarazem fantastyczna rodzinna impreza biegowa.  Bieg otworzył zastępca burmistrza Maciej Wróbel, a zwycięzców uhonorował burmistrz Kętrzyna Ryszard Henryk Niedziółka. Wczorajszy bieg  miał jeszcze jednego wyjątkowego bohatera,  a była nią Kinga Kołakowska , dla której prowadzono również zbiórkę  na dalsze leczenie.

W Pierwszy m Kętrzyński m Biegu im. Świętego Marcina wzięło udział 70 biegaczy (nie tylko z Kętrzyna)  w różnym wieku, który decydował o długości dystansu –  200, 400 500, 800 lub 1000 m –  do przebiegnięcia. Jednak przysłowiową wisienką na torcie był bieg sztafetowy 4×1200 m, który wzbudził najwięcej emocji zarówno wśród kibiców jak i samych uczestników imprezy i ich rodzin. W biegu sztafetowym  wzięły udziałł cztery drużyny 4-osobowe. Warunkiem było ukończenie minimum 16 lat i udział w każdej drużynie przynajmniej jednej pani.

– Imprezę tego typu wprawdzie robiliśmy po raz pierwszy ale bynajmniej  nie jesteśmy nowicjuszami w organizacji tego typu przedsięwzięć biegowych. Patrząc zaś na ilość uczestników biorących w niej udział i uwzględniając zaledwie dwutygodniowy okres przygotowań oraz  fakt, że rozpoczęły się już wakacje sądzę, że Kętrzyński Bieg im. Świętego Marcina wpisze się na stałe do kalendarza kętrzyńskich imprez sportowych – mówi z przekonaniem  Krzysztof Krupienik,  prowadzący imprezę pracownik MOSiR .

Zadowolenia z uczestnictwa w biegu nie kryli również jego uczestnicy zwłaszcza, że organizatorzy zadbali,  aby każdy z nich otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsi również nagrody rzeczowe i puchary. Wręczał je  osobiście Burmistrz Miasta Kętrzyn Ryszard Niedziółka.

Najlepsi biegacze w poszczególnych kategoriach to:

Dystans 200 metrów  – dzieci do lat 6: 1. Petryka Jakub, 2. Kałuża Ignacy, 3. Woda Szymon

Dystans 400 metrów  – młodziaki 7-8 lat: 1. Gromadzki Jan, 2. Preweda Julian, 3. Białczak Alicja

Dystans 500 metrów  – młodziaki 9-10 lat: 1. Werner Antoni, 2. Petryka Szymon, 3. Cwalina Ignacy

Dystans 800 metrów – starszaki 11-12 lat: 1. Gromadzki Kajetan, 2. Szajkowska Urszula, 3. Markowski Błażej

Dystans 1000 metrów – starszaki 13-14 lat: 1. Kasprzak Wojciech, 2. Wiśniewski Paweł

Dystans 1200 metrów – starszaki 15-16 lat: 1. Rutkowski Damian, 2. Hnyłcia Igor, 3. Jaskólski Krzysztof

Sztafeta 4 x 1200 metrów:  1. Drużyna ML1 (Merski Karol, Ruszczyk Małgorzata, Dzirba Wiktoria, Bartko Dariusz), 2. Drużyna Runners Team Kętrzyn (Moroz Andrzej, Chodara Roman, Sławecki Jerzy, Moroz Elżbieta), 3. Drużyna ML2 (Krawczyk Robert, Krumplewska Anna, Sutkowska Katarzyna, Wojnowski Jarosław), 4. Drużyna Rodzinka.pl (Chomiczewska Monika, Werner Małgorzata, Werner Jakub, Puczel Robert).

Pierwszy Kętrzyński Bieg im. Świętego Marcina odbywał się pod patronatem Burmistrza Miasta Kętrzyn, a jego organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

fj