Letni Turniej Piłki Nożnej Chłopców

1671

W sobotę, 17sierpnia na stadionie przy ul. Bydgoskiej odbył się Letni Turniej Piłki Nożnej Chłopców rocznika 2007 i młodsi. O zwycięstwo w Turnieju rywalizowało sześć zespołów z regionu: „Wigry” Suwałki, „Junior” Białystok, „APN” Ostrołęka, „Concordia” Elbląg, „Rona” Ełk oraz „Soccer i Mini Soccer” Kętrzyn.

Przez kilka godzin, przy pięknej letniej pogodzie,  na boisku trwała atmosfera iście sportowa, a co najważniejsze prowadzona w duchu fair play. Niemniej ważnym elementem dla sportowców i trenerów był również wygląd i rozmiar kętrzyńskiego stadionu.

W 25-minutowych meczach (rozgrywki w systemie każdy z każdym)  najlepszym okazał się zespół „Wigry” Suwałki, który w rywalizacji na boisku  zremisował z zespołami  „Rona” Ełk 1:1 oraz,  „Junior” Białystok również 1:1, pokonując zespół „Soccer i Mini Soccer” 2:1, „Concordię” Elbląg 3:1 i „APN” Ostrołęka 1: 0. Drugie miejsce zajął zespół  „Junior” Białystok, a trzecie  „Rona” Ełk. Kolejne miejsca przypadły w udziale zespołom:  4.„Concordia” Elbląg, 5. „Soccer” Kętrzyn, 6. „APN” Ostrołęka.

Za najlepszego strzelca uznano Jakuba Supryna („Wigry” Suwałki), najlepszym bramkarzem Karola Dołkina („Junior” Białystok), a nagroda MVP trafiła do Jana Kaszkiela („Wigry” Suwałki).

Organizatorem Turnieju był „Soccer” Kętrzyn.

fj