Biegli nie tylko po zdrowie, medale i nagrody

1445

Podczas tegorocznych „Kętrzyńskich biegów” , które odbyły się 21 września, nie tylko osiągnięcia sportowe były najistotniejsze. W trakcie imprezy zorganizowano bowiem  zbiórkę pieniędzy na rzecz poszkodowanych pogorzelców przy ul. Poznańskiej 44. Kętrzynianie i uczestnicy biegów kolejny raz pokazali, że można na nich liczyć w każdej sytuacji.

W „Kętrzyńskich Biegach” na dystansach 5, 10 i 21 km stanęło na stracie ponad 150 biegaczy z całego regionu (i nie tylko regionu). Była to druga i zapewne nie ostatnia impreza biegowa tego typu organizowana w całości przez Urząd Miasta oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Tegoroczna  szósta edycja Kętrzyńskich Biegów była wyjątkowa co najmniej z dwóch powodów. Kolejny raz  miasto Kętrzyn zorganizowało je samodzielnie (poprzednie były wspomagane przez kętrzyński Philips) i wywiązało się znakomicie ze swojej roli. Drugi powód wyjątkowości imprezy to fakt, że w jej trakcie zorganizowano zbiórkę pieniędzy na rzecz poszkodowanych pogorzelców przy ul. Poznańskiej 44, a kętrzynianie i uczestnicy biegów kolejny raz pokazali, że można na nich liczyć w każdej sytuacji.

Tegoroczny start i metę usytuowano, podobnie jak w roku poprzednim,  nad jeziorkiem kętrzyńskim, a zawodnicy mieli do pokonania – w zależności od dystansu, na jakim wystartowali – pięciokilometrową pętlę od amfiteatru w kierunku Wopławki i z powrotem. Sami biegacze podkreślali, że start w imprezie miał nie tylko wymiar sportowy. Ważny był aspekt zdrowotny, a trasa była ciekawa i dość trudna, bo musieli się zmagać nie tylko z typowo jesienną pogodą ale również chwilami (szczególnie poza miastem)z nieco silnym wiatrem.

Półmaraton w kategorii open wygrał Łukasz Jędrzejczyk z Mrągowa z czasem 1:21:29. Wśród kobiet najszybsza była Anna Koziarska z Elbląga z czasem 1:34:28.

Organizatorzy imprezy zapewnili wszystkim zawodnikom koszulki, piękne pamiątkowe medale i i oraz pyszną grochówkę, a zwycięzcom również puchary i nagrody. Kętrzyńskie biegi rozpoczął symbolicznym wystrzałem z pistoletu startowego  zastępca burmistrza Maciej Wróbel życząc jednocześnie wszystkim biegaczom  dużo sił w sportowej rywalizacji, energii i miłych wrażeń .

Organizatorzy biegów serdecznie dziękują za pomoc w organizacji i zabezpieczeniu imprezy  funkcjonariuszom KPP, Straży Miejskiej, KCK,Gabinetowi Fizjoterapii SOLUS Macieja Jarmołowicza  oraz wolontariuszom z klasy mundurowej ZS im. Marii Skłodowskiej – Curie i uczniom z sekcji koszykówki SP nr 1.

Końcowe  wyniki na poszczególnych dystansach są dostępne  na stronie: https://superczas.pl/BiegiKetrzyn oraz na stronie ketrzynskiebiegi.pl/.