Młodzi piłkarze z Kętrzyna i Korsz w półfinałach wojewódzkich SZS

1531

15 października na boisku MOSiR przy ul. Kazimierza Wielkiego odbył się turniej rejonowy w piłce nożnej chłopców (rocznik 2007 i młodsi) decydujący o tym, kto zagra w półfinale na szczeblu Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku  Sportowego.

Do rozgrywek w kętrzyńskim turnieju przystąpiły cztery zespoły, z których dwa najlepsze awansowały do półfinału. Pierwsze miejsce, po bardzo zaciętej rywalizacji, zajął zespół reprezentujący Szkołę Podstawową w Korszach, który w rywalizacji na boisku pokonał zespoły: Szkoły Podstawowej w Sępopolu (2:0), Szkoły Podstawowej nr 7 w Bartoszycach (4:0) i Szkoły Podstawowej nr 5 w Kętrzynie (2:0) . Tuż za nim uplasował się właśnie zespół ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Kętrzynie, który poza porażką z chłopcami z Korsz zwycięsko zakończył spotkania z zespołami Szkoły Podstawowej nr 7 w Bartoszycach (3:2) i Szkoły Podstawowej w Sępopolu (7:0) . Tym samym chłopcy z obu szkół zakwalifikowali się do rozgrywek półfinałowych na szczeblu Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku  Sportowego

Turniej rejonowy w Kętrzynie został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Kętrzynie i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Tradycyjnie, wszystkie drużyny biorące udział w turnieju  otrzymały dyplomy, a zwycięzca  również puchar.