Zespół chłopców z „piątki” nie dał szans rywalom

1316

Na boisku MOSiR przy ul. Kazimierza Wielkiego odbył się kolejny turniej rejonowy w piłkę nożną chłopców. Tym razem rywalizowali chłopcy rocznika 2005-2006.  Niepokonaną drużyną w turnieju okazali się młodzi piłkarze ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Kętrzynie.

W turnieju rejonowym wzięły udział drużyny ze szkół podstawowych z: Kętrzyna, Wilkowa, Górowa Iławeckiego i Kandyt. Zwycięzca turnieju i zespół, który zajął drugie miejsce zapewniły sobie awans do półfinału na szczeblu Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku  Sportowego.

Po wielu meczach (systemem każdy z każdym) niepokonanym okazał się zespół ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Kętrzynie, który w drodze do zwycięstwa pokonał kolejno drużyny: Szkoły Podstawowej w Wilkowie 6:2, Szkoły Podstawowej w Kandytach 3:1 i Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim 8:0. Awans do półfinałów zapewnił sobie również zespół ze Szkoły Podstawowej w Wilkowie, który rozgromił swoich rywali z Górowa 13:0 oraz wygrał zmagania o drugie miejsce z zespołem Szkoły Podstawowej w Kandytach 7:1 ulegając jedynie chłopcom ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Kętrzynie w stosunku 2:6.

Dzisiejszy turniej rejonowy w Kętrzynie został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Kętrzynie i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Tradycyjnie, wszystkie drużyny biorące udział w turnieju  otrzymały dyplomy, a zwycięzca  także puchar.