Licealiada – piłka ręczna dziewcząt i chłopców

1592

W hali MOSiR odbyły się rozgrywki powiatowe piłki ręcznej dziewcząt i chłopców  rocznika 2000 i młodsi w ramach Licealiady. W rozgrywkach wzięło udział sześć zespołów (3 dziewcząt i 3 chłopców). Drużyny, które zajęły pierwsze i drugie miejsce awansowały do dalszej fazy rozgrywek.

Uczestnicy rozgrywek  reprezentowali  szkoły:  dziewczęta – I Liceum Ogólnokształcące w Kętrzynie, Zespół Szkół  w Reszlu i Zespół Szkół w Kętrzynie, chłopcy – Zespół Szkół w Kętrzynie, Powiatowe Centrum Edukacyjne i I Liceum Ogólnokształcące. Zgodnie z zasadami zespoły, które w rywalizacji zajęły pierwsze i drugie miejsce awansowały do kolejnej  fazy rozgrywek.

Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajął zespół reprezentujący I Liceum Ogólnokształcące w Kętrzynie, który w drodze do zwycięstwa w rozgrywkach na szczeblu powiatu nie doznał porażki pokonując  drużynę Zespołu Szkół w Reszlu 12:4 oraz Zespół Szkół w Kętrzynie 11:8. Drugie miejsce i również awans do dalszej fazy rozgrywek zajęły dziewczęta z Zespołu Szkół w Kętrzynie, które pokonały reszelanki 7:5 i przegrały rywalizację na boisku z drużyną I Liceum Ogólnokształcącego w Kętrzynie 8:11.

Wśród chłopców w rozgrywkach powiatowych na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna reprezentująca Zespołu Szkół w Kętrzynie, która pokonała drużynę I Liceum Ogólnokształcącego w Kętrzynie 13:7 oraz drużynę Powiatowego Centrum Edukacyjnego 11:2.  Drugie miejsce zajęła drużyna PCE, która zwycięsko 11:7 zakończyła mecz z drużyną I LO przegrywając 2:11 rywalizację z drużyną Zespołu Szkół w Kętrzynie.

Wszystkie drużyny biorące udział w rozgrywkach otrzymały dyplomy, a zwycięzcy w obu grupach również puchary.