MKS MOSiR Kętrzyn na turnieju w Grudziądzu

1362

Z kopyta rok rozpoczęły młode siatkarki z klubu MKS MOSiR Kętrzyn. W sobotę 4 stycznia zawodniczki kętrzyńskiego klubu wybrały się na Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Siatkowej dziewcząt w Grudziądzu. W silnie obsadzonym turnieju udział wzięły 24 zespoły dwójek, 21 zespołów trójek i 18 zespołów czwórek. Nasz klub reprezentowały dwie drużyny trójek i jedna drużyna czwórek. Pierwszego dnia do rywalizacji stanęły drużyny dwójek i trójek. Zespoły rozgrywały mecze w trzech grupach systemem każdy z każdym, po pierwszej fazie grupowej, utworzono kolejne grupy w których grano już o miejsca. Po 10 godzinach spędzonych na parkiecie, bardzo duży sukces osiągnęły zawodniczki z naszego klubu zajmując miejsce 3 i 8 (przegrywając tylko dwa mecze w pierwszej fazie turnieju).
5 stycznia w niedzielę na parkiet wyszły zawodniczki w kategorii czwórek. Meczy było bardzo dużo, z najlepszymi zespołami w kraju. Po kolejnych 10 godzinach na parkiecie przegrywając podobnie jak młodsze koleżanki tylko dwa mecze w pierwszej fazie turnieju, czwóreczki zajęły 7 miejsce.
Turniej był kolejnym przygotowaniem do eliminacji Mistrzostw Polski. Na kolejny turniej dziewczęta jadą do Olsztynka już w najbliższą sobotę.