TRENERZY MKS MOSIR KĘTRZYN MAJĄ POWÓD DO DUMY. WYCHOWANKOWIE SEKCJI PIŁKI RĘCZNEJ POWOŁANI DO KADRY NARODOWEJ I WOJEWÓDZKIEJ

1923

FILIP LEWCZYK W KADRZE NARODOWEJ JUNIORÓW

09 stycznia 2020 roku Związek Piłki Ręcznej w Polsce powołał zawodników urodzonych w 2004 roku i młodszych do Kadry Narodowej Juniorów Młodszych. MKS MOSIR Kętrzyn może pochwalić się, że wśród 21 zawodników z najlepszych drużyn w Polsce znalazł się też nasz wychowanek Filip Lewczyk.

Filip prowadzony był od początku swojej kariery przez trenera Kamila Rokselę. Po skończeniu gimnazjum dostał się do SMS Kwidzyń gdzie trenuje i kontynuuje naukę. Poza Filipem do Kadry Narodowej powołany został jeszcze jeden zawodnik z Warmińsko – Mazurskiego Okręgowego Związku Piłki Ręcznej  Jakub Tokarz. Jakub był zawodnikiem MDK Pasja Bartoszyce prowadzonej przez trenera Andrzeja Cichockiego i również kontynuuje naukę i trenuje w SMS Kwidzyń.

Trenerem Reprezentacji Polski Juniorów Młodszych jest Bernacki Rafał.

SZEŚCIU PIŁKARZY RĘCZNYCH MKS MOSIR W KADRZE WOJEWÓDZKIEJ MŁODZIKA

Działacze i trenerzy MKS Mosir Kętrzyn mają jeszcze jeden powód do zadowolenia i dumy.  Spośród zawodników MKS MOSIR  do Kadry Wojewódzkiej  Młodzika Warmińsko – Mazurskiego Okręgowego Związku Piłki Ręcznej prowadzonej przez trenera Marka Strzyżewskiego powołanych zostało 6 szczypiornistów. Są to: Piotr Lewczyk – obecnie król strzelców ligi wojewódzkiej Młodzika – zdobywca 86 bramek w 8 meczach, Oliwier Zalewski zajmujący 9 miejsce w klasyfikacji króla strzelców ligi wojewódzkiej – zdobywca 44 bramek w 8 meczach, Piotr Czepułkowski, Kornel Kiełczykowski, Łukasz Tankiewicz oraz Adrian Kaszuba.

Dzięki ciężkiej pracy, determinacji i woli walki zawodników oraz całego sztabu szkoleniowego mamy ogromne powody do dumy z zawodników sekcji piłki ręcznej. Ze spokojem patrzymy w przyszłość wiedząc,  że dyscyplina piłki ręcznej w Kętrzynie ma się dobrze i idzie w bardzo dobrym kierunku – stwierdzają zgodnie działacz i trenerzy.

Jeszcze raz wielkie brawa dla wszystkich  powołanych zawodników.

Foto: Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

                                              Krysiak Jacek