IV Memoriał im. Kazimierza Pawłowskiego w Halowej Piłce Nożnej

1536

Po raz czwarty w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się Memoriał im. Kazimierza Pawłowskiego. Podobnie jak przed rokiem, hala MOSiR przy ul. Kazimierza Wielkiego w Kętrzynie gościła 4 drużyny futsalu: Warmia Grajewo, Oldboy Korsze, Agrokompleks Kętrzyn i Orły Kętrzyna.

Wśród drużyn biorących udział w Memoriale było wielu zawodników, którzy w przeszłości stanowili o sile futbolu w naszym regionie i osobiście znali Kazimierza Pawłowskiego. Turniej, który oficjalnie otworzył Lucjan Pawłowski – brat Kazimierza, obfitował w bardzo ciekawe mecze rozgrywane systemem „każdy z każdym”, podczas których emocji nie brakowało. Wszystkim zespołom kibicowali również członkowie rodziny Kazimierza Pawłowskiego.

Ostatecznie najlepszą drużyną Memoriału okazała się drużyna Orły Kętrzyna, która zdobyła 9. punktów pokonując Agorkompleks Kętrzyn 2 : 1, Oldboy Korsze 9 : 2 i Warmię Grajewo 5 : 0. Drugie miejsce w rywalizacji przypadło drużynie Agorkompleksu Kętrzyn (6 pkt), trzecie drużynie Oldboy Korsze, a czwarte Warmii Grajewo.

Królem strzelców został Borys Djordjevic  (Orły Kętrzyna) – strzelec 5 bramek

Wyniki poszczególnych meczów:

Warmia Grajewo – Oldboy Korsze 1 : 4

Orły Kętrzyna – Agorkompleks Kętrzyn 2 : 1

Orły Kętrzyna – Oldboy Korsze 9 : 2

Warmia Grajewo – Agrokompleks Kętrzyn 1 : 3

Agrokompleks Kętrzyn – Oldboy Korsze 8 : 0

Orły Kętrzyna – Warmia Grajewo 5 : 0

Wprawdzie wyniki bezpośrednich pojedynków były ważne ale zapewne nie najważniejsze. Znacznie ważniejsze – co podkreślali uczestnicy – były spotkania w gronie znajomych, przyjaciół i rodziny oraz możliwość powrócenia myślami do czasów, kiedy Kazimierz Pawłowski “Paweł” był wśród żyjących.

*****

Kazimierz Pawłowski „Paweł” urodził się 24 lutego 1955 roku. Karierę bramkarską rozpoczął już w szkole podstawowej od piłki ręcznej ale zawsze interesował się piłką nożną. Kiedy skończył szkołę podstawową,  już w Kętrzynie rozpoczął grę w piłkę nożną w Agrokompleksie , a jego ulubioną pozycją była bramka.  –  Co ważne – podkreśla jego brat Lucjan Pawłowski  –  to były niezapomniane czasy kiedy drużyny, w których grał Kazik były nie tylko drużynami na boisku, ale również poza nim. Podczas swojej amatorskiej kariery piłkarskiej „Paweł”  grał między innymi w Agrokompleksie Kętrzyn oraz Orłach Kętrzyna. Był dwukrotnie powoływany do kadry województwa. Przez przyjaciół zapamiętany jest ze wspaniałych bramkarskich parad w czasie meczu pokazowego Orły Górskiego – Granica Kętrzyn. Zajmował się także trenowaniem bramkarzy. Niestety, choroba nowotworowa, która go dotknęła okazała się silniejsza. Zmarł 31 stycznia 2015 roku.