SPORTOWY KĘTRZYŃSKI WEEKEND

2310

Wczoraj w Kętrzynie dominowały emocje siatkarskie, dziś (niedziela 16 lutego) zdecydowanie królowały zapasy w wydaniu młodych zawodników, którzy stanęli na matach w ramach II Rzutu Szkolnego Młodzików w zapasach w Stylu Wolnym oraz mini zapasów dzieci. Oficjalnego otwarcia sportowych zmagań dokonał burmistrz Kętrzyna Ryszard Henryk Niedziółka, który życzył zapaśnikom wielu sukcesów  i rywalizacji w myśl zasad fair play .

W zawodach uczestniczyło 85 zapaśniczek  i zapaśników z siedmiu  klubów  z regionu:   LUKS Lidzbark Warmiński, KS Budowlani Olsztyn, LUKS Marcinkowo, GSZS Rybno, GLKS Karolewo, MLKS Sokół Lubawa i UKS Olimp Kętrzyn.

Po kilku godzinnych zmaganiach na matach  w 77. walkach wyłoniono zwycięzców w  22. kategoriach wagowych (  dzieci  – 6 kategorii, młodziczki – 5 kategorii i chłopcy – 11 kategorii). Zapaśniczki i zapaśnicy, którzy zajęli miejsca na podium wyróżniono medalami i dyplomami, a szkoły pucharami).

Gratulacje za świetną  organizację dla Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, UKS Olimp Kętrzyn oraz trenera Jarosława Rusieckiego.

Szczegółowe wyniki rywalizacji II Rzutu Ligi Międzyszkolnej Warmii i Mazur można zobaczyć na stronie: sportzona.pl