Finał Wojewódzki Kinder+ Sport Dziewcząt i Chłopców w Piłce Siatkowej

1583

W dniach 27-28 czerwca w hali MOSiR odbył się Finał Wojewódzki Kinder+ Sport Dziewcząt i Chłopców w Piłce Siatkowej. Łącznie w mistrzostwach wzięło  udział 36 zespołów (18 zespołów dziewcząt i 18 zespołów chłopców) z regionu, w tym 5 z Kętrzyna (3 zespoły dziewcząt i 2 chłopców).

Pierwszego dnia zmagań (27 czerwca)w finale wojewódzkim w kategorii „trójki” zawodniczki MKS MOSIR zajęły odpowiednio III i IV miejsce, natomiast w czwórkach dziewczęta zajęły III miejsce. Niestety, tylko dwa pierwsze miejsca premiowały udział w finałach w Zabrzu. Dziewczęta zrobiły doskonałą robotę, mimo braku awansu.

– Z występu dziewczyn jestem zadowolona. Mecze zagrały na bardzo wysokim poziomie i niewiele im zabrakło do awansu na finały ogólnopolskie. Wiem, że ciężko trenowały i naprawdę doskonale się zaprezentowały. Zajęcie trzeciego czy czwartego miejsca w województwie to również istotny dorobek i za to im dziękuję. Niestety, a może stety, w sporcie już tak jest, że zwycięzca może być tylko jeden – ocenia występ siatkarek MKS MOSIR trenerka Agnieszka Preweda.

W drugim dniu finału (28 czerwca) na parkiet wyszli chłopcy, którzy podobnie jak dziewczęta o prawo udziału w finale ogólnopolskim rywalizowali w kategoriach dwójki, trójki i czwórki. Łącznie na parkiecie pojawiło się 18 drużyn, a wśród nich dwie drużyny chłopców w Kętrzyna. Jedna drużyna w kategorii „dwójek” (Kuba Markowski, Adam Kwiatkowski) oraz jedna drużyna w kategorii „trójek” (Jakub Nietrzeba, Błażej Markowski, Krzysztof Wójtowicz i Patryk Panewski). Ostatecznie drużyna „dwójek” zajęła czwarte miejsce, a drużyna „trójek” piąte.

– Chłopcy grali bardzo dobrze ale zabrakło nieco szczęścia. Przede wszystkim byli nieco zestresowani i to chyba miało zasadniczy wpływ na końcowe wyniki. Nie mniej jednak jestem z chłopców zadowolony. Szczególnie z „trójki”, która zagrała dwa świetne mecze z zespołami będącymi od początku faworytami finałów mistrzostw wojewódzkich. Najważniejsze, że potrafili nawiązać równorzędną walkę, a zapewne jeszcze wiele sukcesów przed nimi – ocenia występ młodych siatkarzy MKS MOSiR ich trener Jarosław Markowski.

Co warto podkreślić, mecze chłopców, aczkolwiek krótko, ale bacznie obserwował Jerzy Mróz – Prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej.