Kętrzyńskie siatkarki i siatkarze przygotowują się do mistrzostw województwa

1665

Już w najbliższy weekend (27-28 czerwca) na hali MOSiR odbędzie się Finał Wojewódzki Kinder+ Sport Dziewcząt i Chłopców w Piłce Siatkowej. Kętrzyńscy najmłodsi adepci siatkarstwa w walce o tytuł mistrzowski i awans do Mistrzostw Polski wystąpią w 5 drużynach (trzy  drużyny dziewcząt i dwie chłopców).

Od kilku  tygodni kętrzyńskie siatkarki (uczennice klas sportowych „czwórki”) doskonalą swoje umiejętności siatkarskie pod nadzorem trenerki Agnieszki Prewedy.

– Trenujemy od momentu, kiedy pozwolono nam wejść na halę. Przygotowujemy się do finałów mistrzostw województwa w mini piłce siatkowej w rozgrywkach Kinder+ Sport. W tym roku zmienione zostały trochę zasady i mniej drużyn z województwa awansowało do finału. Nie mniej jednak nam udało się wprowadzić do finałów wojewódzkich 3 drużyny ( 2 drużyny w kategorii trójek siatkarskich – dziewczęta z rocznika 2008  i jedna drużyna w kategorii czwórek – rocznik 2007). Dziewczęta są uczennicami ze Szkoły Podstawowej nr 4 z klas sportowych – mówi Agnieszka Prweda i dodaje:

– Mam nadzieję, że nam się uda zwyciężyć. Jest to ważne ponieważ  tylko zwycięzca awansuje do rozgrywek na szczeblu Mistrzostw Polski. Po tzw. rundzie klasyfikacyjnej nasze pozycje były bardzo wysokie. Głęboko więc wierzę, że uda nam się uzyskać awans do rozgrywek na szczeblu Mistrzostw Polski.

Niezależnie od drużyn dziewczęcych w mistrzostwach wojewódzkich udział wezmą także dwie drużyny chłopców, których trenuje Jarosław Markowski. Jedna drużyna w kategorii „dwójek” (Kuba Markowski, Adam Kwiatkowski) oraz jedna drużyna w kategorii „trójek” (Jakub Nietrzeba, Błażej Markowski, Krzysztof Wójtowicz i Patryk Panewski).

A zatem trzymamy kciuki i życzymy młodym siatkarkom i siatkarzom Kętrzyna awansu.