Turniej Siatkówki Plażowej Mężczyzn zakończony zwycięstwem gospodarzy

1174

W sobotę (11 lipca) na boiskach Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego „Kętrzynianka” odbył się Turniej Siatkówki Plażowej Mężczyzn.  W zmaganiach uczestniczyło 17  drużyn dwuosobowych z całego regionu Warmii i Mazur.

Jak się okazuje, zainteresowanie turniejami organizowanym przez Miasto Kętrzyn oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji  systematycznie wzrasta. Niestety, ze względów organizacyjnych a przede wszystkim czasowych,  możliwy jest udział tylko określonej liczby chętnych.  W sobotnim turnieju na obiektach „Kętrzynianki” wzięło udział tylko ( a może aż)  17 drużyn, aczkolwiek – przyznają organizatorzy – zainteresowanie było znacznie większe.

W oficjalnym otwarciu turnieju oraz jego zakończeniu wziął udział zastępca burmistrza Maciej Wróbel, który przed rozpoczęciem zmagań pod siatką życzył uczestnikom sukcesów nawiązując również  do obchodzonej 11 lipca rocznicy urodzin Wojciecha Kętrzyńskiego.

Po wielogodzinnej rywalizacji  Kętrzyński Turniej Siatkówki Plażowej Mężczyzn zwycięsko zakończyli mieszkańcy naszego miasta  – para Jarosław Urban i Paweł Glinka. Na drugim miejscu uplasowała się para Michał Kobus i Piotr Horoszkiewicz – Szczytno, a najniższy stopień na podium przypadł parze Patryk Kulpaka- Bartoszyce i Błażej Masłowski – Giżycko. Tuż poza podium uplasowała się para Paweł Borkowski i  Patryk Dobkowski – Olsztyn.

Obecny na ceremonii zakończenia turnieju  zastępca burmistrza pogratulował najlepszym wręczając im symboliczne nagrody oraz życzył dalszych sukcesów w tej coraz bardziej popularnej dyscyplinie sportowej. Zaprosił także do zgłaszania zespołów zainteresowanych Turniejem Siatkówki Plażowej  Mikstów, który odbędzie się na obiektach „Kętrzynianki”  już 25 lipca.