W Kętrzynie będzie ring bokserski!

1028

Miasto Kętrzyn pozyskało z Urzędu Marszałkowskiego 17 700 zł na poprawę infrastruktury sportowej w ramach konkursu „Małe granty na infrastrukturę sportową w województwie warmińsko mazurskim w 2020 r.”. Dzięki dofinansowaniu miasto kupi ring bokserski oraz matę zapaśniczą, które służyć będą miłośnikom boksu oraz zapasów.

Doskonale wiemy, że od wielu lat kętrzyńscy pięściarze oraz zapaśnicy odnoszą znaczące sukcesy zarówno w Polsce jak i na arenie międzynarodowej. Wzrost zainteresowania boksem oraz zapasami wśród mieszkańców miasta, przy jednoczesnym braku profesjonalnego, ogólnodostępnego sprzętu skłoniły nas do poszukiwania rozwiązań, które umożliwią trenowanie w pełnym zakresie – mówi Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna. Mamy niezwykle utalentowane dzieci i młodzież, którym należy się wsparcie nie tylko od trenerów ale również od miasta. Staramy się inwestować w rozwój zainteresowań młodego pokolenia. To narybek, o który należy dbać w sposób szczególny, to inwestycja w przyszłość. Nie każde miasto może się pochwalić ringiem bokserskim, co oznacza, że organizowane wydarzenia z dziedziny boksu zapewne będą cieszyć się zainteresowaniem – dodaje burmistrz.

Cieszę się, że miasto wspiera sportowców i wykazało się tak świetną inicjatywą. Chciałbym podziękować  Panom burmistrzom za wzorową współpracę oraz wszystkim osobom odpowiedzialnym za pracę nad wnioskiem o dofinansowanie – mówi Emin Huseynow, trener klubu „ LKS Niedźwiedź”. Ring bokserski w Kętrzynie umożliwi prowadzenie treningów na jeszcze wyższym poziomie, a także organizowanie sparingów  – dodaje.

Zadowolenia nie kryje także trener sekcji zapaśniczej UKS Olimp, Jarosław Rusiecki. To bardzo dobry pomysł. Bez maty nie ma możliwości trenowania , a nasza ma już 15 lat. Przeżyła już naprawdę wiele. Jestem naprawdę szczęśliwy i cieszę się , że po wielu latach dzieci wreszcie będą mogły trenować na odpowiednim sprzęcie – mówi trener.