Mistrzostwa Warmii i Mazur w Boksie. Bokserzy LKS „Niedźwiedź” Kętrzyn zdominowali ring

1449

Przez dwa dni (5-6 września) w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbywały się Mistrzostwa Warmii i Mazur w Boksie. Miłośnicy tej dyscypliny sportu mieli możliwość obejrzeć ponad 30 pojedynków.  W turnieju znakomicie spisali się bokserzy LKS „Niedźwiedź” Kętrzyn, którzy zdecydowanie dominowali na ringu wygrywając większość walk powierdzając tym samym aspiracje do pokonywania kolejnych szczebli w tej dyscyplinie sportu..

Mistrzostwa Warmii i Mazur w Boksie potwierdziły wysokie umiejętności niemal we wszystkich kategoriach bokserów LKS „Niedźwiedź” Kętrzyn. I tak mistrzami województwa zostali:

Kategoria „młodzik”: Michał Michalik (42 kg), Aleks Snacki(48 kg);

Kategoria „kadet”: Karolina Khun (63 kg), Dominik Jędrej (48 kg), Filip Bednarczyk (50 kg), Przemysław Rafalski (52 kg), Olaf Posoch (54 kg), Kacper Sznip (57 kg), Hubert Krupiczojć (66 kg), Damian Szymankiewicz +80 kg);

Kategoria „junior”: Hubert Wardak

Ponadto walki towarzyskie stoczyli: Iza Iwaniuk, Kinga Ciborska, Kacper Rafalski, Michał Florczyk i Piotr Kunicki.

  – Jestem dumny z postawy moich bokserów i pracy, którą wykonaliśmy wspólnie z Kamilem Kondejem i Mariuszem Gruchotem. Pandemia niestety przeszkodziła i sport stanął w pewnym momencie. My jednak cały czas zwracaliśmy na to uwagę robiąc wszystko co było możliwe, aby nasi podopieczni trenowali.  Zdawaliśmy sobie bowiem sprawę, że jeśli ograniczenia związane z pandemią będą złagodzone to nasz kalendarz imprez bokserskich będzie od września bardzo napięty.  I tak się stało. Naszych czworo kadrowiczów , którzy są reprezentantami Polski  zaliczyło trzy obozy.  My natomiast jako klub byliśmy na jednym obozie szkoleniowym i oczywiście przygotowywaliśmy się do startów na miejscu w Kętrzynie. Efekty tych naszych działań były widoczne podczas Mistrzostw Warmii i Mazur – ocenia postawę swoich bokserów trener Emin Huseynov.

19 września kadeci „Niedźwiedzia” jadą do Sokółki  gdzie będą  walczyć z bokserami z Okręgu Podlaskiego, skąd tylko po jednym najlepszym bokserze w każdej wadze awansuje do najlepszej ósemki w Polsce. Ta właśnie ósemka weźmie udział w  Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Ponadto Hubert Wardak w kategorii juniorów zakwalifikował się do Mistrzostw Polski Juniorów  wygrywając swoją walkę finałową. Tym samym Hubert będzie walczył na Mistrzostwa Polski we Włocławku.

Które zatem walki bokserów „Niedźwiedzia” były – zdaniem trenera – najlepsze?

– Pierwszego dnia mistrzostw Warmii i Mazur za najlepszą uważam walkę Aleksa Snackiego, który kolejny raz potwierdził, że jest najlepszy w Polsce. Dodam tylko, że jest brany pod uwagę do Mistrzostw Europy Młodzików. Dotychczas stoczył 23 walki nie przegrywając żadnej. A z drugiego dnia turnieju za  najlepszą pod względem technicznym  uznałbym walkę Dominika Jędreja – aktualnego Mistrza Polski i zarazem reprezentanta Polski przygotowującego się do listopadowych Mistrzostw Europy w Bułgarii. On pokazał już taki dojrzały boks – ocenia Emin Huseynov i dodaje: -Korzystając z okazji chcę podziękować władzom samorządowym miasta za udzieloną nam pomoc. Turniej był bowiem współorganizowany z dotacji  realizacji zadań publicznych Urzędu Miasta Kętrzyn. Dziękuję również pracownikom  MOSiR-u za obsługę imprezy, a w szczególności  Krzysztofowi Krupienikowi, który kolejny raz pokazał profesjonalizm jako spiker zawodów. Dziękuję również lekarzowi Andrzejowi Michniewiczowi za opiekę medyczną.