Stadion miejski tętnił życiem. Jesienne sztafety lekkoatletyczne szkół podstawowych

1325

1 października na bieżni lekkoatletycznej stadionu przy ul. Bydgoskiej odbyła się pierwsza tura II Jesiennych Biegów Sztafetowych Szkół Podstawowych. Na dystansie 200 m rywalizowały sztafety klas IV-VI ze szkół podstawowych nr 1, 3,4,5 oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Klucz”. Za tydzień rywalizować będą uczniowie klas VII-VIII ale już na dystansie 400 m.

W biegach wzięło udział około 150 uczestników. Bieg jednej zmiany to dystans 200 metrów. Każda ze zmian składała się na przemian z dziewczyn i chłopców. W klasach szóstych  najlepszą okazała się sztafeta ze Szkoły Podstawowej nr  1. Kolejne miejsca zajęły sztafety „czwórki”, „trójki”,  „piątki” i NSP „Klucz”. W sztafecie klas piątych zwyciężyła klasa SP 4 przed  klasami szkół: „jedynki”, „trójki”  „piątki” i NSP „Klucz”. W kategorii klas czwartych zwycięstwo przypadło sztafecie SP 3, która wyprzedziła swoich rówieśników z SP 1, SP 4 i SP 5.

Wszystkie sztafety otrzymały statuetki, a biegacze również pamiątkowe medale. Rywalizację sztafet dopingowali zarówno uczniowie szkół, nauczyciele jak i rodzice, a głośny doping roznosił się po okolicy. Za tydzień na dystansie 400 metrów rywalizować będą uczniowie klas VII-VIII.

Organizatorem II Jesiennych Biegów Sztafetowych Szkół Podstawowych był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miasta w Kętrzynie.