Kętrzyn ma ring bokserski!

1805

We wrześniu br. władze miasta ogłosiły informację o pozyskaniu z Urzędu Marszałkowskiego  17 700 zł na poprawę infrastruktury sportowej w ramach konkursu „Małe granty na infrastrukturę sportową w województwie warmińsko mazurskim w 2020 r.”.

Gmina Miejska Kętrzyn zakupiła już ring bokserski oraz matę zapaśniczą, które służyć będą miłośnikom boksu oraz zapasów. Dzisiaj, 21. grudnia br., oficjalnie przekazano ring na rzecz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W spotkaniu uczestniczył m.in.: burmistrz Kętrzyna Ryszard Niedziółka oraz Poseł na Sejm Paweł Papke.

To już druga edycja programu samorządu województwa „Mała infrastruktura sportowa” i druga, na którą władze Kętrzyna pozyskały pieniądze.  Oznacza to więc 100% skuteczności w tej dziedzinie. Jednym z pomysłodawców akcji jest poseł Paweł Papke, za co mu bardzo dziękuję. Jest prawdziwym ambasadorem regionalnego sportu. Dziękuję też władzom regionu – panu marszałkowi Gustawowi Markowi Brzezinowi i członkowi zarządu Jolancie Piotrowskiej nadzorującej Departament Sportu i Turystyki, która wspiera nas od samego początku – mówi Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna.

W pierwszej edycji programu Gmina Miejska Kętrzyn pozyskała środki na remont sali sportowej w SP3, która przez dziesiątki lat nie była remontowana.

Kupiliśmy ring naszym mistrzom bokserskim, by nie musieli już go pożyczać do organizacji nie tylko treningów ale i wydarzeń sportowych na wysokim poziomie. To zawodnicy odnoszący sukcesy, zarówno w Polsce jak i na arenie międzynarodowej. Młodzi pięściarze to narybek, o który należy dbać w sposób szczególny, to inwestycja w przyszłość  – kontynuuje Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna

Dzięki wzorowej współpracy z burmistrzem Kętrzyna, ring bokserski trafił do najlepszego klubu w województwie warmińsko – mazurskim. To wielka satysfakcja, wiedzieć, że sprzęt sportowy przyczynia się zarówno do rozwijania pasji jak i osiągania wielkich sukcesów. – mówił podczas przekazania ringu, Paweł Papke, Poseł na Sejm RP.

Trenerzy LKS Niedźwiedź podziękowali za okazane wsparcie i możliwość trenowania na profesjonalnym sprzęcie. Cieszę się, że miasto wspiera sportowców i wykazało się tak świetną inicjatywą. Chciałbym podziękować  Panom burmistrzom za wzorową współpracę oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do spełnienia jednego z marzeń naszego klubu – mówi Emin Huseynow, trener klubu „ LKS Niedźwiedź”. Ring bokserski w Kętrzynie umożliwi prowadzenie treningów na jeszcze wyższym poziomie, a także organizowanie sparingów  – dodaje.