Stypendia sportowe i artystyczne oraz nagrody burmistrza dla najzdolniejszych

806

Najzdolniejsi mieszkańcy Kętrzyna otrzymali dziś stypendia sportowe i artystyczne oraz nagrody burmistrza. W sumie nagrodzonych zostało ponad 20 mieszkańców miasta.

Sportowcy nagradzani są w Kętrzynie od lat, dziś po raz pierwszy w historii wręczono także stypendia artystyczne. Uroczyste wręczenie odbyło się w Ratuszu, w reżimie sanitarnym i w kameralnym gronie. Nagrodzone zostały osoby szczególnie uzdolnione, reprezentujące wysoki poziom artystyczny lub sportowy, jako wyraz uznania dla osiągnięć, a także forma wsparcia dalszego rozwoju. Talenty uhonorowanych są różnorodne. Od muzyki, poprzez taniec, szachy, boks, żeglarstwo czy taekwondo. Najmłodsza stypendystka to Karolina Gawerska, ma zaledwie 8 lat i wielkie sukcesy szachowe na swoim koncie.

Dziś, po raz pierwszy wręczono także Złote Karty Stypendysty, które przez najbliższy rok uprawniać będą m.in. do bezpłatnych wejść do kina, czy na teren miejskich obiektów sportowych. To dodatkowy bonus dla osób wyróżniających się nawet wśród najlepszych, pracujących na tzw. „dobrą markę” Kętrzyna.