Piłka nożna. Tęcza Biskupiec- Granica Kętrzyn 1:0

790

Wprawdzie tym razem Granica była tylko gościem na własnym boisku lecz nie udało się jej zdobyć kolejnych punktów ligowych. Okazało się, że o ile biało-niebiesko-zieloni potrafili nie tak dawno pokonać wicelidera IV ligi, tym razem nie dali rady niżej notowanemu, występującemu w roli gospodarza, zespołowi Tęczy Biskupiec.

O wyniku końcowym zdecydował rzut rożny w 23. minucie sobotniego meczu, kiedy to celnym strzałem głową popisał się piłkarz Tęczy Biskupiec Tomasz Strzelec. Faktem natomiast jest, że pierwsza połowa spotkania nie była najlepsza w wykonaniu kętrzynian, którzy nie dość, że grali wyjątkowo niemrawo to nie potrafili również zagrozić bramce Tęczy. Mimo, że w drugiej połowie obraz gry uległ istotnej zmianie i kętrzynianie mieli widoczną przewagę, to jednak nieliczne strzały nie robiły większego wrażenia na bramkarzu rywali. Najlepszą sytuację do strzelenia bramki wyrównującej miał Łukasz Swacha-Sock, który w sytuacji „sam na sam” nie był w stanie pokonać bramkarza Tęczy.

Niestety, porażkę trzeba przełknąć i 15 maja, w meczu wyjazdowym, powalczyć o kolejne punkty z Zatoką Braniewo. Po 27. kolejkach rozgrywek ligowych Granica Kętrzyn z dorobkiem 39 punktów zajmuje dziewiątą pozycję w tabeli ligowej.