Piłka ręczna. Młodzi piłkarze MKS MOSiR mistrzami województwa

1250

Dzisiaj (23 maja) w hali Mistrzów Świata odbył się turniej finałowy warmińsko-mazurskiej ligi chłopców (grupa starsza).  Mistrzem województwa został zespół MKS MOSiR Kętrzyn pokonując w meczu finałowym  zespół MDK Pasja Bartoszyce 15:11 (7:5).

Turniej rozgrywano w formule „Final  Four”. W rozgrywkach finałowych wzięły udział zespoły: MKS MOSiR Kętrzyn , UKS Jedynka Morąg ,   MDK Pasja Bartoszyce  i KS Szczypiorniak Olsztyn. O grze w ścisłym finale zadecydowały wyniki meczów z półfinałów, w których zespół MKS MOSiR pokonał piłkarzy ręcznych   UKS Jedynka Morąg 25:6 (11:1) a zespół MDK Pasja Bartoszyce   rywali z   KS Szczypiorniak Olsztyn 18:14 (8:5). Pokonani zagrali o miejsce trzecie. W tym przypadku spotkanie zwycięsko zakończył zespół z Olsztyna pokonując kolegów z Morąga 28:8 (11:4).

Natomiast w bezpośredniej walce o pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł mistrzowski lepszym okazał się zespół MKS MOSiR, który po stojącej na wysokim poziomie rywalizacji pokonał zespół z MDK Pasja Bartoszyce   15:11 (7:5).

Zwycięstwo i tytuł mistrzowski dał wiele satysfakcji zarówno piłkarzom ręcznym, trenerowi jak i  Prezesowi Zarządu MKS MOSiR Sławomirowi Tymoszukowi, który po zakończonych rozgrywkach powiedział między innymi:

– Przede wszystkim gratuluję naszym młodym piłkarzom postawy na boisku i zdobycia tytułu mistrzowskiego. Ten tytuł jest efektem ciężko, mimo pandemii, przepracowanego sezonu i dotychczasowej postawy w rozgrywkach ligowych. Potwierdza też umiejętności jakie już posiadają nasi piłkarze. A że tytuł mistrzowski zobowiązuje, jestem przekonany że w kolejnych sezonach piłka ręczna w naszym mieście będzie stać na tak samo wysokim, a może jeszcze wyższym poziomie. Kętrzyn zaś będzie znany w tej dyscyplinie nie tylko w województwie ale również w Polsce. Tego też życzę trenerowi i piłkarzom.