Sezon 2021 Kętrzyńskiej Ligi Biegowej „Kętrzyński Kilometr” rozpoczęty

789

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętrzynie wspólnie z Fundacją Drużyna ML 20 maja  rozpoczął kolejny sezon  Kętrzyńskiej Ligi Biegowej „Kętrzyński Kilometr” dedykowanej dla miłośników biegania w kategoriach dzieci, młodzieży i dorosłych.

Podczas ubiegłorocznego sezonu mogliśmy obserwować wspaniałą walkę sportową, indywidualne rekordy oraz doskonałą rodzinną atmosferę.  Zapewne taki sam klimat będzie towarzyszyć tej imprezie biegowej również obecnie. Świadczy o tym chociażby fakt, że w inauguracyjnej odsłonie „Kętrzyńskiego Kilometra” wzięło udział prawie 100 biegaczy w różnym wieku i to nie tylko z Kętrzyna. W zależności od wieku startowali oni na dystansach 60, 100, 200 i 500 metrów (dzieci i młodzież) oraz 1000 metrów (dorośli).

– W tym roku zadbaliśmy o to, żeby uczestnicy otrzymali  po każdej edycji medale okolicznościowe. Dodatkowo w kategorii „open” przygotowaliśmy medal w kształcie puzzli obejmujący pięć startów. Udział we wszystkich pięciu biegach pozwoli skompletować okazały medal „Kętrzyńskiego Kilometra”. Będzie to zapewne miła pamiątka dla uczestników – mówi w imieniu współorganizatorów Krzysztof Krupienik – pracownik kętrzyńskiego MOSiR.

Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych uczestnikach. Dla nich każdy bieg kończy się pamiątkowym medalem oraz słodkim poczęstunkiem.

Poszczególne edycje Kętrzyńskiej Ligi Biegowej „Kętrzyński Kilometr” odbywać się będą w każdy trzeci czwartek miesiąca. Na zakończenie sezonu w miesiącu październiku najlepsi uczestnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymają nagrody rzeczowe.

– Jestem przekonany, że kiedy spotkamy się podczas zakończenia sezonu wszyscy będziemy wspominać miłe starty, emocje sportowe i wspaniałą rywalizację na bieżni –  podsumowuje Krzysztof Krupienik.