HISTORIA KĘTRZYŃSKIEGO TENISA ZIEMNEGO

211

 

1971 – Renowacja części kortów – dwa pozostałe jako boisko do piłki ręcznej.
1973 – Pierwsi gracze głównie dzieciaki z ul. M.C. Skłodowskiej : Sławomir Każarnowicz, Mirosław Krzyśków, Andrzej Każarnowicz, Krzysztof Gorzelańczyk, Andrzej Atroszko, Teresa Markiewicz, Wiesław Markiewicz, Wiesława Nikiel, Ewa Gunia, Roman Włodejszo.
1974 – odzyskanie miejsca po piłce ręcznej obiekt w całości liczy cztery korty
Zawodnicy: Krzysztof Sobieszczyk, Władysław Woronko, Lesław Markiewicz, Janusz Wołodko, Zbyszek Sikora, Darek Durzyński, Juliusz Atroszko, Krzysztof Marcinkowski,
1974 – Pierwsze po wojnie Mistrzostwa Kętrzyna w kategorii Seniorów i młodzieży do lat 15.

Mistrzostwa Kętrzyna w tenisie, 1974
Mistrzostwa Kętrzyna, 1974 r. Od góry strona lewa: Krzysztof Sobieszczyk, Włodzimierz Woronko, Andrzej Każarnowicz, Lesław Markiewicz, Jan Tymczuk (trener) Janusz Wołodko, Krzysztof Marcinkowski, Darek (-) Od dołu od lewej: Krzysztof Gorzelańczyk, Zbyszek Sikora, Darek Durzyński, Sławek Każarnowicz, Mirosław Krzyśków, Juliusz Atroszko, Wiesław Markiewicz, Andrzej Atroszko.

1975 – Przystąpienie Ogniska TKKF „Pionier” w Kętrzynie do Polskiego Związku Tenisowego.
Dochodzą kolejni zawodnicy: Grzegorz Prokop, Krzysztof Tomaszewski, Radosław Powroźnik,
Centralna Spartakiada Młodzieży w Białymstoku udział: Sławomira Każarnowicza
1975 – I Mistrzostwa Województwa Olsztyńskiego w tenisie.

HISTORIA KĘTRZYŃSKIEGO TENISA ZIEMNEGO 02
1975 r., I Mistrzostwa Województwa Olsztyńskiego w tenisie

1976 – Powstaje Klub „Farel” Kętrzyn – wyremontowano korty, w sumie pięć sztuk i postawiono dwa drewniane domki, które miały charakter szatni.
1977 – 5-6 marzec I Halowe Mistrzostwa Województwa Olsztyńskiego
1977 – Powstaje przy klubie przyzakładowa sekcja tenisa.
Zawodnicy: Władysław Kuriata, Eugeniusz Donat, Stanisław Wainberger, Marek Szarejko, Edward Sutor, Zbigniew Grześkowiak, Roman Grześkowiak, Kazimierz Zapolski.
1977 – Ludwik Bogdanowicz- opiekun sekcji, Zawodnicy: Bartosz Powroźnik, Tomasz Kurczewski, Jarek Dziemiańczyk, Krzysztof Szuszczykiewicz, Bogdan i Ryszard Karpicz, Jarek Chatowski, Robert Budnicki, Jarek Nikiel, Jarek Bogdanowicz, Leszek Kesicki, Krzysztof Bogdanowicz.
1990 – 2000 – Zawodnicy: Iwona Darowska, Karolina Zięba, Bartosz Kierwiak, Michał Atroszko, Tomek Sieniakowski, Marcin Gierasimiuk, Michał Bielak, Daniel Darowski, Maciej Kierwiak, Roman Kierwiak, Bogdan Miładowski. Adam Syhłowyj, Mariusz Donat, Irek Atroszko.
2001 – 2003 – Kętrzyński Klub Tenisowy prezes – Radosław Jacek Powroźnik
2003 – 2006 – Kętrzyński Klub Tenisowy prezes – Andrzej Atroszko
Mistrzostwo województwa do lat 10 Irek Atroszko

2006 r., Ostatni Turniej o Puchar Prezesa Philipsa na starym obiekcie
2006 r., Ostatni Turniej o Puchar Prezesa Philipsa na starym obiekcie

2006 – 2008 – Przebudowa obiektu sportowo-rekreacyjnego
2008 – Oddano do użytku nowy kompleks sportowo-rekreacyjny „Kętrzynianka” dwa korty otwarte, dwa pod plandeką.
2008 – 2010 – Akademia Tenisa MOSiR Kętrzyn
Zawodnicy: Anna Bielak, Agata Peter, Julian Lewandowski, Karolina Popowska, Jagoda Kurgon, Dominika Goździewska, Arkadiusz Zajączkowski, Tadeusz Mieczysław Baraniecki, Jakub Duczmalewski, Marek Kudraj.

2008 r., I Turniej dla Dzieci i Młodzieży pod nową plandeką
2008 r., I Turniej dla Dzieci i Młodzieży pod nową plandeką

2014 – 2016 UKS „Kętrzynianka”
Zawodnicy dzieci i młodzież: Mateusz Bembas, Szymon Kajat, Łucja Rypina, Milena Małyż, Marek Malicki, Hubert Kajat, Bartosz Syhłowyj, Paulina Horbaj, Dominika Syhłowyj, Julia Syhłowyj,
2010 – 2018 sekcja tenisa przy MKS MOSiR Kętrzyn (trener M. Krzyśków).
Zawodnicy dzieci i młodzież: Weronika Janczewska, Julia Lewkowicz, Gabriela Grabias, Przemek Łobodziński, Paulina Butrym, Aleksandra Ciesielska, Oliwia Klimowicz, Małgorzata Taras, Oliwia Leśniak, Anna Moczarska, Izabela Teodorowicz, Milena Donat, Patryk Butrym, Maja Kliszewicz, Mateusz Andzulewicz, Kacper Andzulewicz, Hubert Andzulewicz, Aleksandra Nowakowska, Lena Chociełowska, Wojtek Chełstowski, Szymon Andzulewicz, Hubert Chociełowski, Paweł Grabias, Bartosz Podbielski, Hubert Groch, Wiktoria Dudzik, Zuzanna Gościniak, Jan Świętoń, Adrian Jarmuszewicz, Gaja Czepułkowska, Olaf Czepułkowski, Oliwia Żuk, Nikodem Boruch
Zawodnicy panie: Renata Chełstowska, Ola Kowalska, Klaudia Ogrodowczyk, Marta Sienkiewicz, Karolina Glinka,
2019 – 2022
Zawodnicy dzieci i młodzież: Patryk Butrym, Maksymilian Szajkowski (2021), Antoni Kuriata ( 2020), Szymon Pabin (2022),
Zawodnicy panie: Ewa Sznurkowska, Elżbieta Szajkowska.

Trenerzy:
1971 – 1977 – Jan Tymczuk
1977 – 1981 – Robert Iwaszko
1977 – 1981 – Wojciech Kowalewicz
1981 – 1984 – Krzysztof Tomaszewski
1985 – 1990 – Sławomir Każarnowicz
1995 – 2000 – Robert Budzyński, Robert Peszke
2001 – 2003 – Radosław Jacek Powroźnik
2003 – 2006 – Andrzej Atroszko, Sławomir Każarnowicz
2008 – 2010 – Bogdan Bielak
2010 – 2012 – Tomasz Warowny
2008 – 2022 – Mirosław Krzyśków