Noworoczny maraton siatkarski

373

W Hali Widowiskowo-Sportowej w Kętrzynie odbył się Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn . W zawodach wzięło udział dwanaście drużyn: Drink Team, Chemiczni, FC Zakole, Zenit Giżycko, Patera Team Gdańsk, 11 Mazurski Pułk Artylerii Węgorzewo, Czarni z Gizewa, Policja, Giżycko, Drogosze, Mundurowi oraz Kętrzyn. Turniej rozegrany był w 4 grupach, z których 2 zespoły uzyskiwały awans do ćwierćfinałów. W meczach 1/4 zobaczyliśmy jeden tie-break, który wygrała Policja z drużyną Drink Team, a w pozostałych meczach pewne zwycięstwa 2:0 odnotowali Patera Team Gdańsk, 11 MPA Węgorzewo i Zenit Giżycko. W półfinałach padły wyniki 2:0. Patera Team Gdańsk wygrał z Policją,
a Zenit Giżycko po zaciętych końcówkach w setach wygrał z 11 MPA Węgorzewo. Mecz o 3 miejsce to rywalizacja służb mundurowych 11 MPA Węgorzewo i Policji. Każda z drużyn bardzo chciała wygrać mecz, jednak bardziej skuteczna okazała się drużyna z Węgorzewa. Pojedynek o 1 miejsce to idealne zwieńczenie turnieju, a świetne widowisko zaprezentowały nam drużyny Patera Team Gdańsk i Zenit Giżycko. Po wielu długich wymianach oraz widowiskowych atakach w tie-breaku wygrał zespół z Gdańska. Drużyny, które zajęły miejsca 1-4 otrzymały pamiątkowe puchary, a statuetki trafiły do najlepszych zawodników.
Najlepszy zawodnik drużyny Policji – Andrzej Mankow
Najlepszy zawodnik drużyny 11 Mazurski Pułk Artylerii Węgorzewo – Grzegorz Uziałło
Najlepszy zawodnik drużyny Zenit Giżycko – Mariusz Szlejter
Najlepszy zawodnik drużyny Patera Team Gdańsk – Wojciech Małecki
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i wspaniałe widowisko oraz gratulujemy zwycięzcom. Organizatorem turnieju był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętrzynie.